No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A KUMBULLA TE LAZIO NJË FORMALITET

KUMBULLA TE LAZIO NJË FORMALITET

Marash Kumbulla pritet të kalojë te Lazio. Mbrojtësi i kombëtares shqiptare mendohej se ishte më parë Interit, por Igli Tare ka lëvizur më shpejt. Gjithashtu edhe presidenti i Lazio, Claudio Lotito, ka bërë pjesën e tij, duke u takuar me homologun te Hellas Verona.

Marrëveshja pritet të mbyllet për 28 milion euro. Sipas Corriere Dello Sport bisedimet kanë qenë të frytshme, por ka ende detaje që nuk janë përcaktuar. Në marrëveshje mund të përfshihen dy lojtarë, në mënyrë që Lazio të paguajë më pak.

Lojtarët e propozuar janë Riza Durmishi, lojtar me origjinë shqiptarë që luan me Danimarkën, dhe Cristiano Lombardi. Kontrata që i është propozuar Kumbullës është mjaft e mirë, pasi do të përfitojë 1.5 milion euro në sezon, ndërkohë që marrëveshja do të jetë 5-vjeçare.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Insigne pas ndeshjes shpërthen keq me shokët e ekipit dhe trajnerin Gattuso

Lorenzo Insigne shumë i zemëruar me shokët e tij të skuadrës për mënyrën se si përfundoi Sassuolo-Napoli 3-3. Skuadra e De Zerbi rrëmbeu barazimin për...

Celina nuk e shpëton Dijonin nga humbja e radhës në Ligën 1

Dijoni vazhdon të ketë rezultate negative në elitën e futbollit francez. Në ndeshjen e vlefshme të javës së 28-të...

Recent Comments