No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A HIGUAIN: KAM KALUAR NJË PERIUDHË SHUMË TË KEQE, POR TANI U RIKTHEVA

HIGUAIN: KAM KALUAR NJË PERIUDHË SHUMË TË KEQE, POR TANI U RIKTHEVA

Iu deshën 6 minuta për t’u rikthyer te goli : ngadalë, siç la të kuptohet, ai po rifiton edhe dëshirën për të luajtur, pasi kaloi një moment shumë të vështirë në aspektin personal. U fut në fushën e lojës në minutën e 77-të , Gonzalo Higuain realizoi golin e tretë për Juventusin në minutën e 83-të.

Në një prononcim për “Sky Sport”, pas përfundimit të ndeshjes me Leccen (4-0), Higuain u shpreh: “Kam kaluar një kohë të keqe, por fatmirësisht tani u riktheva. Kam vuajtur brenda vetes, sepse e kuptova që ekipi kishte nevojë. Jam i lumtur që mund ta ndihmoj Juventusin për ta përfunduar sezonin siç duhet, ky ekip më ka dhënë shumë. Ekipi, trajneri, klubi dhe tifozët kanë qenë pranë meje”.

Përveç situatës globale për shkak të Covid-19, argjentinasi përjetoi muaj të vështirë për shëndetin e nënës: “Ishte një kohë e keqe, prej pandemisë dhe shëndetit të nënës. Për t’u rikthyer ishte mjaft e vështirë”. Maurizio Sarri, gjithashtu, foli në konferencën për shtyp për sulmuesin e tij: “Higuain ka vuajtur në muajt e fundit si nga problemet e familjes, ashtu edhe nga pandemia. Jam i kënaqur që ai shënoi sonte dhe u pajtua me futbollin”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Prishtina fiton në frymën e fundit ndaj Trepçës’89

Leonit Abazi ka shënuar golin e fitores për Prishtinën kundër Trepçës ’89 në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë. Mbrojtësi Abazi shënoi për rezultatin final 2:1...

Ademi takohet me zv/presidentin e ri të DFB-së, në qershor nis realizimi i projekteve të përbashkëta

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi, i cili po qëndron për vizitë pune në Gjermani, është takuar me zëvendëspresidentin e ri të Federatës së Futbollit...

Sekreti i Chelseat, ngrohja e këpucëve me mikrovalë!

Mbrapa momentit të mirë të Chelsea-t pas marrjes së drejtimit të ekipit nga ana e Thomas Tuchel, duket se fshihet një pajisje elektroshtëpiake. Sipas The...

Verrati: Mund të fitojmë gjithçka

Marco Verrati ka folur për kanalet zyrtare të Paris Saint-Germain. “Ky vit është më i komplikuar për gjithçka: në jetë, në sport, kudo. Po jetojmë...

Recent Comments