No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR SALIHU: ABEDIN ZEKA PO DEZINFORMON, S'KA SHKRESË NGA UEFA PËR PRESIDENTIN ADEMI!

SALIHU: ABEDIN ZEKA PO DEZINFORMON, S’KA SHKRESË NGA UEFA PËR PRESIDENTIN ADEMI!

Sekretari i Përgjithshëm i FFK-së, Eroll Salihu, ka reaguar pas deklaratës së kryetarit të KF “Trepça’89”, Abedin Zeka në emisionin sportiv “Favorit” në T7. Ky i fundit gjatë këtij emisioni theksoi se sekretari i FFK-së ia konfirmuar atij se UEFA i ka dërguar letër federatës për t’ia kërkuar presidentit Agim Ademi largimin nga pozita ose ta zgjidhë problemin me drejtësi. Megjithatë, Salihu i ka hedhur poshtë pohimet e Zekës, duke i quajtur dezinformata.

Reagimi i plotë i Eroll Salihut

Me përgjegjësi të plotë konfirmoj se në FFK nuk ka ardhur asnjë shkresë lidhur me Presidentin Ademi e as që kam biseduar me ndonjë zyrtar për këtë gjë, pasiqë vetëm Presidenti dhe KE janë vendimmarrës dhe kompetent për këtë.

UEFA e njeh situatën që nga kuvendi i fundit i cili la përshtypje të keqe te përfaqësuesit e UEFA-s e të FIFA-s dhe ka kontakt të drejtpërdrejtë me Presidentin Ademi dhe ai na informoi se situata do të sqarohet shumë shpejt.

Shpresoj se këto dezinformata mos të përsëriten sepse dëmtojnë besueshmërinë tek njerëzit e futbollit.

Me respekt,
Sekretari i Përgjithshëm
Eroll Salihu

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Recent Comments