No menu items!
Ballina SUPERLIGA VËMENDJA NË "ZAHIR PAJAZITI"

VËMENDJA NË “ZAHIR PAJAZITI”

Java e 26 do të mbyllet me tri ndeshje që do të zhvillohen sot në IPKO Superligë, ku secila është më interesant se tjera.

Vëmendja më e madhe është në derbin rajonal Llapi – Prishtina që zhvillohet në stadiumin “Zahir Pajaziti”.

Prishtina kërkron rikthimin në pozitën e dytë, ndërsa Llapi rikthimin te fitorja.

Ballkani në anën tjetër do të udhëtojë në Ferizaj, ku pikët janë jetike për të dyja skuadrat.

Suharekasit duan të jenë edhe më tuje në garë për titull, ndërsa ferizajasit për mbijetesë.

Krejt në fund, por jo nga rëndësia është ndeshja mes Feronikelit dhe Drenicës.

Një ndeshje ku të dy skuadrat do të kërkojnë fitoren për të pasur pozita më të mira në ndeshjet në vijim.

IPKO SUPERLIGA

16:45 Llapi – Prishtina

16:45 Ferizaj – Ballkani

16:45 Feronikeli – Drenica

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Recent Comments