No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR "SHPËRTHEN" MUNISHI: S'JEMI BUDALLENJË, DISA EKIPE PO LUAJNË MIQËSORE!

“SHPËRTHEN” MUNISHI: S’JEMI BUDALLENJË, DISA EKIPE PO LUAJNË MIQËSORE!

Ballkani është ndalur në Ferizaj pasi ka luajtur baras 1:1 në duelin e sotëm në Superligë të xhiros së 26-të.

Pas ndeshjes, trajneri i Ballkanit, Ismet Munishi ka thënë se po sheh skuadrat që po i ka përballë se si po luajnë, ndërsa prentendojë se po skuadrat e njëjta po luajnë më ‘but’ ndaj rivalëve të tyre.

“Ne nuk ankohemi por nuk duhet të lejohet loja e ashpër. Referimi ishte i kënaqshëm, loja ashpër nuk duhet të lejohet pasi po ka lëndime, e kemi Hoxhën e lënduar me 6 muaj mungesë, prioritet duhet të jenë futbollistët.” tha Munishi për SuperSport, përcjellë OLLE.

“Kishim mungesa, e kishim Kuqin e dërrmuar, Baftiun u desht ta pushonim, Hoxhën e lënduar. E kishim rezultatin por nga një pakujdesi përsuam golin”.

“Nuk dua të flas për gjana tjera, por disa klube po luajnë miqësore, ne po bëjmë luftë të vertetë. Le të jetë kjo në ndërgjegjje të tyre. Ne po i shohim ekipet tjera qysh po luajnë ndaj nesh, e qysh luajnë ndaj klubeve tjera, ne s’jemi budallë!” përfundoi Munishi.

Me barazim, Ballkani tashmë do të jetë katër pikë larg kreut të tabelës, kurse Ferizaj vazhdon të qëndrojë në zonën e kuqe që dërgon drejt Ligës së Parë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Del Piero: Lënia në stol e Ronaldos, veprim i zgjuar nga Pirlo

Alessandro Del Piero pranon se Juventusi e befasoi me lojën kundër Lazio. Ish-kapiteni bardhezi shton se lënia në stol e Cristiano Ronaldos ishte një...

Zidane: Nuk përfshihem në punët e gjyqtarëve!

Zinedine Zidane mbajti gjuhën, kur fliste për lojën e diskutueshme dhe, si gjithmonë, ndoqi politikën e tij për të mos folur për arbitrat. Polemikat për...

Batatina me propozim interesant për derbin gjilanas

Kryendeshja e javës së 24-t në Superligën e Kosovës në futboll sjell derbin gjilanas mes Dritës dhe Gjilanit. Ndonëse objektivat i kanë të ndryshme, prapë...

Ramadani: Mentaliteti është ajo që ka ndryshuar Prishtinën

Prishtina është skuadra më në formë në stinorin pranveror në kuadër të elitës së futbollit kosovar. Skuadra kryeqytetase e ka nisur mbarë pranverën në futbollin...

Recent Comments