No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR PRISHTINA E BALLKANI ME HAPA FALS

PRISHTINA E BALLKANI ME HAPA FALS

Kanë përfunduar tri ndeshjet e sotme në kuadër të javës së 26-të në Ipko Superligë. Prishtina dhe Ballkani kanë bërë hapa fals në garën për titull. Bardhekaltrit e kryeqytetit janë ndalur në “Zahir Pajaziti” në Podujevë, pasi kanë barazuar 1:1 me Llapin. Rezultatin e zhbllokoi Ahmet Januzi në minutën e 25-të me golin e shënuar nga brendësia e zonës, duke kaluar Prishtinën në epërsi. Megjithatë, llapjanët barazuan shifrat në minutën e 52-të me një supergol të Mentor Zhdrellës nga gjuajtja e lirë. Ndërkohë, me të njëjtin rezultat si mysafir ka barazuar edhe Ballkani në duel me Ferizajn, duke e vështirësuar dukshëm situatën sa i përket garës për titull. Skuadra e Ismet Munishit kaloi në epërsi në minutën e 18-të, me golin e Arbër Prekazit, por ferizajasit iu shmangën humbjes falë golit të shënuar nga Albin Krasniqi në minutën e 79-të. Pa fitues, por pa gola është mbyllur edhe dueli në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas ndërmjet Feronikelit dhe Drenicës.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së...

Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni e ka fituar kryendeshjen e javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra e drejtuar nga Arbnor Rifati ka fituar në...

Pasi solli në jetë binjaket, rikthehet në top formë prezantuesja e sportit Maki Bajrami

Ajo është një nga gazetaret dhe prezantueset më të njohura të sportit. Maki Bajrami mungoi për një kohë në...

Kapiteni besnik i Trepçës ‘89, “Muli” synon daljen në Evropë

Trepça ‘89 është ndër skuadrat me rezultatet më të mira në stinorin pranveror në Superligën e Kosovës në futboll. Fitorja 2:1 të premten kundër...

Recent Comments