No menu items!
Ballina SUPERLIGA PAS BARAZIMIT ME LLAPIN JA ÇFARË THOTË DALLKU PËR GARËN E TITULLIT

PAS BARAZIMIT ME LLAPIN JA ÇFARË THOTË DALLKU PËR GARËN E TITULLIT

Prishtina nuk ka mundur të arrijë më shumë se barazimi 1:1 në udhëtim te Llapi, në javëN e 26-të të IPKO Superligës së Kosovës në futboll.

Trajneri i Prishtinës, Armend Dallku, tha se pavarësisht barazimit, skuadra e tij do të vazhdojë ta ndjekë titullin kampion.

“Ishte një ndeshje shumë e rëndësishme për ne, tentuam me të gjitha forcat por pranuam një gol nga gjuajtja e lirë. Ne i kemi ditur pikat e forta të tyre dhe jemi munduar t’i ndalim, gjithsesi ky është futbolli”, u shpreh Dallku për “Super Sport Kosova”.

“Për ne asgjë nuk ka përfunduar, ne vazhdojmë tutje pasi gjithçka është e hapur ku presim mos të ketë gabime të tilla në të ardhmen nga ana jonë”, shtoi trajneri bardhekaltër.

“Fusha ishte një problem sot, pasi nxehtësia e saj ishte e madhe, por nuk dua të arsyetohem. Duke parë që kemi përballjet direkte, por edhe gjitha skuadrat tjera do të luajnë me Llapit, atëherë e gjitha mbetet e hapur dhe ne luftojmë për dy fronte”, tha ai.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Zymberi i Dritës godet Duron: Po mundohet ta shpikë ujin e nxehtë!

Drita ka marrë një tre pikësh të artë nga udhëtimi në Drenas. Gjilanasit triumfuan me rezultat minimal 0-1 falë një goli të shënuar nga Festim...

Bunjaku shpalos detajet e projektit VAR: FIFA na ka përgëzuar për punën e bërë

VAR-i në Kosovë do të bëhet realitet në një të ardhme të afërt. Edhe pse ka të tillë që ende nuk besojnë...

Statovci: Nuk e di çfarë kërkojnë klubet pa stadiume në Superligë!

Ish-futbollisti i njohur kosovar, Faruk Statovci, tani në rolin e analistit ka kritikuar klubet e vogla, e sidomos ato që nuk kanë...

Munishi jep vlerësimin e tij për rastin diskutabil te Prishtina-Llapi

Ismet Munishi ka folur për rastin diskutabil në ndeshjen Prishtina – Llapi. Llapjanët janë ankuar në një penallti të...

Recent Comments