No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR SHPËTIM IDRIZI: GJYQTARËT NUK NA LEJUAN TË FITOJMË

SHPËTIM IDRIZI: GJYQTARËT NUK NA LEJUAN TË FITOJMË

Trajneri i Trepcës ’89, Shpëtim Idrizi, ka kritikuar sërish gjyqtarët dhe i ka fajësuar ata për barazimin ndaj Flamurtarit.

Sipas Idrizit, skuadra e tij u dëmtua vazhdimisht në pjesën e dytë, përcjellë Olle.

“Ne dominuam dhe krijuam raste. I falënderoj futbollistët për angazhimin maksimal. Mirëpo, sërish u dëmtuam nga gjyqtarët”, u shpreh Idrizi për Supersport.

“Unë s’kam dëshirë të flas për gjyqtarë, por ata sërish na dëmtuan. Anësori anuloi golin e rregullt. Në pjesën e dytë katër herë jemi ndalur në raste për gol me pretendimin për pozitë jashtë loje, që nuk ekzistuan”.

“Futbollistët e 89-shit janë të rinj dhe sigurisht që ngarkohen psiqikisht”, shtoi Idrizi.

Gjithsesi, mitrovicasit duhet të jenë të lumtur që e morën një pikë, pasi që goli i barazimit nga Muharrem Jashari erdhi në minutën e 86.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bledar Devolli tregon kush është trajneri më i mirë në Kosovë

Sot u zhvilluan dy ndeshje të xhiros së 22-të të Superligës së Kosovës në futboll. Ballkani u mposht minimalisht në derbin e javës nga Llapi...

Munishi tregon si e mposhti Llapi ish-skuadrën e tij Ballkanin

Xhiro e 22-të e Superligës së Kosovës sot na solli dy ndeshje të cilat ndikuan në ndryshimin e renditjes tabelare, duke e...

Deklaratë e përbashkët e Ademit dhe Salihut: “Grushtimi ynë”, sajesë e portalit që prodhon rrena!

Dy drejtuesit e futbollit kosovar, Agim Ademi e Eroll Salihu kanë reagur sonte me një deklaratë të përbashkët, pasi ditën e djeshme portali "Gazeta...

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Recent Comments