No menu items!
Ballina SUPERLIGA NUHIU: TANI NUK GUXOJMË TË GABOJMË

NUHIU: TANI NUK GUXOJMË TË GABOJMË

Trajneri i Dritës, Ardian Nuhiu, përgëzoi pjekurinë e futbollistëve të tij në sfidën ndaj Vushtrrisë.

Gjilanasit fituan pastër, 4:0, duke bërë hapin e radhës drejt titullit kampion.

“Futbollistët treguan pjekuri dhe nuk e neglizhuan kundërshtarin për asnjë moment. Shënuam gol herët dhe realizuam edhe golat që na siguran qetësinë”, deklaroi Nuhiu për Supersport.

“Jam i kënaqur me atë se çfarë treguan futbollistët në fushën e lojës dhe tani duhet të mendojmë vetëm për ndeshjen e radhës”.

“Mos pranimi i golave është meritë e repartit defensiv dhe portierit”.

“E rëndësishme është që futbollistët po tregohen të impenjuar dhe nuk po i lejojnë asgjë rastit sepse nuk guxojmë të befasohemi, sidomos në këtë fazë të garës”, shtoi Nuhiu.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments