No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR QEVERIA SHFUQIZON VENDIMIN QË NDALONTE AKTIVITETET SPORTIVE ME TIFOZË

QEVERIA SHFUQIZON VENDIMIN QË NDALONTE AKTIVITETET SPORTIVE ME TIFOZË

Nga 28 qershori tifozët e klubeve kosovare nuk do të jenë të detyruar të rrezikojnë për t’u ngjitur në ndërtesat afër stadiumeve apo për të gjetur ndonjë vrimë të tribunave për të parë skuadrat e tyre të zemrës në fushën e gjelbër, shkruan Futbolli.info. Në fakt, Qeveria e Kosovës ka vendosur sonte që ta shfuqizojë vendimin e qeverisë së kaluar me të cilin ndaloheshin aktivitetet dhe tubimet sportive me praninë e publikut. Tashmë i mbetet Federatave sportive që ta shqyrtojnë këtë vendim dhe të vlerësojnë nëse do të lejojnë hyrjen e tifozëve në stadium pas datës 28 qershor, normalisht me një numër të reduktuar dhe me respektim të rekomandimeve të institucioneve shëndetësore dhe me mbajtje të distancës.

Më poshtë janë vendimet që janë shfuqizuar sonte nga Qeveria e Kosovës:

Me vendimin e miratuar nga Qeveria në mbledhjen e sotme është aprovuar kërkesa e Ministrisë së Shëndetësisë për shfuqizimin e:

1. Pikës 1. 7 të Vendimit të Qeverisë Nr. 01/07 të datës 11 mars 2020 me të cilin është ndaluar eksporti i pajisjeve, materialeve dhe medikamenteve mjekësore nga ana e operatorëve ekonomik dhe prodhuesve;

2. Pika 1. 2 e Vendimit të Qeverisë Nr. 01/07 të datës 11 mars 2020 me të cilin është bërë pezullimi i përkohshëm i linjave të udhëtimit ajror dhe tokësor nga vendet me risk të lartë dhe të mesëm;

3. Pika 5 e Vendimit të Qeverisë Nr. 01/09 të datës 13 mars 2020 me të cilin është bërë pezullimi i përkohshëm i të gjitha linjave të udhëtimit ajror në aeroportin e Prishtinës përveç fluturimeve ushtarake dhe emergjencave medicinale (MEDIVAC).

4. Vendimi i Qeverisë Nr. 01/12 i datës 17 mars 2020 me të cilin është bërë plotësim ndryshimi i Vendimit të Qeverisë Nr. 01/09 të datës 13 mars 2020; dhe

5. Pika 1.5  e Vendimit të Qeverisë Nr. 01/07 të datës 11 mars 2020 me të cilin aktivitetet publike dhe jopublike kanë mundur të zhvillohen të mbyllura pa praninë e publikut si: ngjarjet sportive, tubimet, konferencat, tryezat e rrumbullakëta.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ademi e Salihu takojnë trajnerin gjerman

Presidenti Agim Ademi dhe sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu kanë zhvilluar sot takim me përzgjedhësin e Kombëtares U21, Michael Nees. Gjatë këtij takimi u...

Ndërron jetë legjenda e futbollit kroat

Ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare legjenda e futbollit kroat, Zlatko Kranjçar- “Cico” Kranjëar ka ndërruar jetë në mëngjesin e sotëm në spitalin e Merkurit,...

E thotë agjenti i lojtarit; Mendy është Mbappe i mbrojtjes

Mbrojtësi i Real Madrid, Ferland Mendy, ishte heroi i madrilenëve në duelin kundër Atalantës në Champions League. Francezi shënoi golin e fitores në Bergamo...

Pioli: Milani nuk hidhet poshtë për dy ndeshje

Milani fitoi kundër Romës dhe tani numëron 8 pikë më shumë se verdhekuqtë. Synimi është që në fund të sezonit kuqezinjtë të jenë në...

Recent Comments