No menu items!
Ballina SUPERLIGA PRISHTINA IA KA FRIKËN LLAPIT

PRISHTINA IA KA FRIKËN LLAPIT

Prishtinën e pret një test i vështirë këtë mesjavë, pasi do të luajë në udhëtim te Llapi në ‘Zahir Pajaziti’.

Për duelin e të enjtës, faqja zyrtare e Prishtinës ka shkruar se i pret takimi më i vështirë në pranverë, shkruan Olle.

“Të enjten derbi rajonal. Ndeshja më e vështirë deri më tani në pranverë”, shkruan FC Prishtina në llogarinë e tyre zyrtare.

Në dy duelet e fundit të luajtura këtë edicion, Llapi kishte mposhtur fillimisht Prishtinën në ‘Fadil Vokrri’ me rezultatin 1:0 me një gol të Plakut.

Kurse, në duelin e dytë, Prishtina kishte ‘shkel’ Llapin si vendas, me rezultatin e lartë 4:1.

Aktualisht, Llapi nuk ka një seri të mirë të rezultateve, pasi në dy ndeshjet e fundit është mposhtur nga Drenica e Feronikeli.

Kurse, Prishtina është në formë të jashtëzakonshme ku pret të vazhdon serinë pozitive dhe luftën drejt titullit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ja kush janë 10 futbollistët më të shtrenjtë në botë

“KPMG Football Benchmark” ka përpiluar listën e 10 futbollistëve më të shtrenjtë në botë, duke përjashtuar sulmuesin norvegjez të Borussia Dortmund, Haaland, çmimi i...

Telashe të mëdha për Boateng; po hetohet se dhunoi ish-të dashurën, e cila u vetëvra më pas

Jerome Boateng po hetohet nga Prokuroria Publike e Mynihut për plagosje të Kasia Lenhardt, ish-të dashurës së tij, e cila bëri vetëvrasje dy javë...

Kosova mund të ketë telashe për shkak të Covidit në ndeshjet e marsit

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll muajin e ardhshëm nis një cikël tjetër kualifikues, atë të Botërorit “Katari 2022”. Do të grumbullohet më 22 mars,...

Muri i Atalantas bie pas 85 minutash, feston Reali

Fitore në frymën e fundit! Real Madrid gjen golin që ndoshta është tepër i rëndësishëm për fatin e kësaj përballje me eliminim direkt, duke...

Recent Comments