No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR DATAT E NDESHJEVE TË KOSOVËS DO TË NDRYSHOJNË

DATAT E NDESHJEVE TË KOSOVËS DO TË NDRYSHOJNË

UEFA pritet të marrë vendim për ndryshim të orarit të ndeshjeve në Ligën e Kombeve.

Insporti ka kontaktuar me menaxherin e kombëtares, Bajram Shala, rreth datave të ndeshjeve të Kosovës në muajin tetor.

Shala ka pohuar se orari i ndeshjeve, përveç atyre të muajit shtator, nuk është definitiv.

Kosova me kalendarin aktual, do të ketë punë më 8 tetor me Maqedoninë në kuadër të “play-off”-it të EURO 2020. Më pas janë dy ndeshjet e Ligës së Kombeve, me Slloveninë më 10 e Greqinë më 13 tetor. Kësisoj, “Dardanët” do të zhvillonin tri ndeshje për vetëm pesë ditë.

Por, kjo nuk do të ndodhë sipas menaxherit të kombëtares. Ai i tha se UEFA do të ndryshojë orarin e ndeshjeve në ditët në vijim, dhe se do të ketë lëvizje të datave.

“Në fakt orari që aktualisht është në ueb-faqen e UEFA-s është orari i vjetër në aspektin e datave, ngase përveç për dy ndeshjet e shtatorit, për ndeshjet tjera në tetor e nëntor, datat e ndeshjeve në Nations League do të ndryshojnë”, tha Shala.

“Në tetor, meqë kundër Maqedonisë do të luajmë më 8, sipas të gjitha gjasave kundër Sllovenisë do të luajmë më 11 dhe kundër Greqisë më 14.”

“Por kjo pritet të zyrtarizohet nga UEFA në ditët në vijim, sepse nuk do të ishte logjike që të luajmë bazuar në kalendarin e vjetër, ngase në nëntor nëse plasohemi në finale, është paraparë që ajo të luhet me 12 nëntor, kurse në bazë të kalendarit të vjetër të Nations League, ne do të duhej të luanim me 13 kundër Sllovenisë në udhëtim”, deklaroi Shala.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Insigne pas ndeshjes shpërthen keq me shokët e ekipit dhe trajnerin Gattuso

Lorenzo Insigne shumë i zemëruar me shokët e tij të skuadrës për mënyrën se si përfundoi Sassuolo-Napoli 3-3. Skuadra e De Zerbi rrëmbeu barazimin për...

Celina nuk e shpëton Dijonin nga humbja e radhës në Ligën 1

Dijoni vazhdon të ketë rezultate negative në elitën e futbollit francez. Në ndeshjen e vlefshme të javës së 28-të...

Recent Comments