No menu items!
Ballina SUPERLIGA ARMEND THAÇI KËRKON TITULLIN ME PRISHTINËN

ARMEND THAÇI KËRKON TITULLIN ME PRISHTINËN

Armend Thaqi po shkëlqen edhe këtë edicion në Superligën e Kosovës me skuadrën kryeqytetase, FC Prishtina.

Mbrojtësi i majtë deri më tani ka dhënë 10 asistime në Superligë, ndërsa numëron edhe dy asistime të tjera në Kupë.

Kjo ka bërë që Thaqi të jetë asistuesi më i mirë në elitë.

“Statistikat në 4-5 vitet e fundit ka pasur për afro 10 asistime për sezon, por dallon kur bën asistime për Prishtinën sepse këtu presioni është më i madh, pasi çdo herë luftohet për titull”, tha Thaqi fillimisht në Klan Kosova.

“Harkimet brenda zonës i tentojmë edhe në stërvitje dhe kur dal në fushë më mundosohet më lehtë ta bëjë këtë, por kur dihet që në ekip kemi edhe dy sulmuesit më të mirë në ligë, ateherë gjithçka bëhet më e lehtë”.

Titulli apo Kupa? “Kupën e kam fituar më parë me Prishtinën dhe për këtë vit dua të fitoj titullin”, tha Thaqi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së...

Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni e ka fituar kryendeshjen e javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra e drejtuar nga Arbnor Rifati ka fituar në...

Pasi solli në jetë binjaket, rikthehet në top formë prezantuesja e sportit Maki Bajrami

Ajo është një nga gazetaret dhe prezantueset më të njohura të sportit. Maki Bajrami mungoi për një kohë në...

Kapiteni besnik i Trepçës ‘89, “Muli” synon daljen në Evropë

Trepça ‘89 është ndër skuadrat me rezultatet më të mira në stinorin pranveror në Superligën e Kosovës në futboll. Fitorja 2:1 të premten kundër...

Recent Comments