No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A MILANI BINDËS NDAJ LECCES

MILANI BINDËS NDAJ LECCES

Milan ka arritur të triumfojë në ndeshjen e parë pas rikthimit në kuadër të Serie A-së ndaj Lecces.

Rosonerët arritën të marrin një fitore të thellë në udhëtim, me rezultat 1:4.

Në minutën e 26-të, Castillejo shënoi për epërsinë fillestare të Milanit, ndërsa vendasit arritën të barazonin rezultatin vetëm në pjesën e dytë në minutën e 54-të me anë të një penalltie të shndërruar në gol nga Mancosu.

Mirëpo rosonerët me dy gola për dy minuta në të 55-të dhe 57-të nga Bonaventura dhe Rebic dyfishuan epërsinë, ndërsa golin për rezultatin përfundimtar e shënoi Leao në minutën e 72-të të ndeshjes.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bunjaku shpalos detajet e projektit VAR: FIFA na ka përgëzuar për punën e bërë

VAR-i në Kosovë do të bëhet realitet në një të ardhme të afërt. Edhe pse ka të tillë që ende nuk besojnë...

Statovci: Nuk e di çfarë kërkojnë klubet pa stadiume në Superligë!

Ish-futbollisti i njohur kosovar, Faruk Statovci, tani në rolin e analistit ka kritikuar klubet e vogla, e sidomos ato që nuk kanë...

Munishi jep vlerësimin e tij për rastin diskutabil te Prishtina-Llapi

Ismet Munishi ka folur për rastin diskutabil në ndeshjen Prishtina – Llapi. Llapjanët janë ankuar në një penallti të...

Boshnjaku: Rezultatet na mundësojnë të luftojmë për dy trofetë

Me fitoren e Dritës ndaj Feronikelit të dielën (sot) ka përfunduar edhe java e 23-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Recent Comments