No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A LIPPI "TREMB" JUVEN; INTERI ËSHTË PËR TITULL

LIPPI “TREMB” JUVEN; INTERI ËSHTË PËR TITULL

Mbrëmbjen e djeshme skuadra e Interit arriti një fitore shumë të rëndësishme kundër Sampdorias në “San Siro”. Të besuarit e Antonio Contes kaluan me rezulatatin 2-1 miqtë dhe tani e shikojnë veten 6 pikë larg Juventusit të vendit të parë. Afrimi me kreun e renditjes e ka gëzuar dhe ish-trajnerin e zikaltrëve, Marcelo Lippin, i cili i konsideron ata si pretendet për titull.

”Kam 15 ditë që e them se Interi duhej ta mposhte Sampdorian dhe më pas distanca me Juven do të ishte vetëm gjashtë pikë. Edhe pse nuk ka një ndeshje direkte me bardhezinjtë, unë besoj se Interi mund të luftojë për titullin kampion”, deklaron ish-trajneri i kombëtares italiane.

”Sfida e Juventusit në Bologna? Pres një reagim nga “Zonja e Vjetër”, pas humbjes në Kupë me Napolin. Megjithatë do të jetë shumë e vështirë për juventinët sonte pasi kanë dhe presionin me vete. Unë besoj se Sarri do të kthehet të fitorja dhe të golat, por siç e thashë dueli për titullin kampion nuk ka përfunduar”, mbyll Lippi. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Recent Comments