No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR KOSOVA RIKTHEHET NË FUSHË MË 3 SHTATOR, JA ORARI I NDESHJEVE TË...

KOSOVA RIKTHEHET NË FUSHË MË 3 SHTATOR, JA ORARI I NDESHJEVE TË DARDANËVE

Kombëtaren e Kosovës në futboll pritet ta shohim përsëri në fushë në muajin shtator.

Tashmë është zyrtarizuar edhe orari i ndeshjeve të Ligës së Kombeve që fillojnë me 3 shtator në udhëtimin e Dardanëve drejt Moldavisë, shkruan Olle.

Kurse, ndeshja e parë si vendas pritet të jetë ajo ndaj Greqisë disa ditë më pas.

Më 10 tetor, në ‘Fadil Vokrri’ zbarkon edhe Kombëtarja e Sllovenisë.

Në raundin e katërt dhe pestë, Kosova udhëton në Greqi dhe Slloveni, ndërsa xhiron e fundit, në Prishtinë pret Moldavinë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Cassano: Interi është qesharak në Ligën e Kampionëve. Futboll në Itali nuk luajnë ata, por Atalanta

Ish sulmuesi i Milanit dhe Interit Antonio Cassano foli me mikrofonat BoboTV duke skanuar situatën e Interit. “Ka gjetur një qëndrueshmëri të madhe. Skuadra...

Reali barazon në frymën e fundit ndaj Sociedad, titulli largohet akoma më shumë 

Reali i Madridit nuk ka shkuar më shumë se një barazim 1-1 mbrëmjen e sotme ndaj Sociedadit në shtëpi. Një barazim që...

Java e 23-të në Superligë luhet në fundjavë, vëmendja në “Fadil Vokrri” dhe “Rexhep Rexhepi”

Java e 23-të në Superligën e Kosovës do të vazhdojë në fundjavë. Fillimisht, ndeshja e parë do të luhet...

Tifozët e Ballkanit nisin ta kërkojnë rikthimin e Ismet Munishit

Dy ndeshjet e fundit pa fitore e po ashtu edhe eliminimi nga Kupa e Kosovës ishin të mjaftueshme që aventura e Bledi...

Recent Comments