No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR CHILAVERT “GODET” MARADONËN: S’KA FITUAR AS 1% TË TROFEVE TË MESSIT

CHILAVERT “GODET” MARADONËN: S’KA FITUAR AS 1% TË TROFEVE TË MESSIT

Detyra e tij ishte të shmangte golat, por shumë i ka shënuar. José Luis Chilavert ishte një portier goleador (ka shënuar 62 gola gjatë karrierës së tij), ka qenë i vlerësuar për cilësitë e tij në fushë, por kurrë nuk ka pasur marrëdhënie të mira me legjendën e futbollit argjentinas, Diego Armando Maradona, “armiku” i tij sportiv kur paraguaiani luante për Velez dhe El Pibe de Oro vishte fanellën e River Plate.

I intervistuar nga “Radio Rivadavia”, Chilavert la lëshuar një “shigjetë” në drejtim të Maradonës, teksa krahason trofetë e tij me ato të Lionel Messit, edhe pse “Pleshtit” i mungon shumë Kupa e Botës.

“Messi është pa dyshim futbollisti më i mirë i planetit, argjentinasit duhet ta falënderojnë që zgjodhi Argjentinën dhe jo Spanjën. Ndien kënaqësi të madhe teksa e sheh të luajë. Maradona nuk ka fituar as 1% të trofeve të Leos.”

Rivaliteti mes Chilavert dhe Maradonës i ka rrënjët në një ndeshje të luajtur në Argjentinë, në të cilën “gardiani” paraguaian shënoi nga goditja e lirë.

w“Ka treguar mungesë respekti ndaj meje dhe unë iu përgjigjja me të njëjtën mënyrë: i thashë se duhet të ketë kujdes, se ishin gati kontrollet anti-doping. Kjo e nxehu shumë”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bledar Devolli tregon kush është trajneri më i mirë në Kosovë

Sot u zhvilluan dy ndeshje të xhiros së 22-të të Superligës së Kosovës në futboll. Ballkani u mposht minimalisht në derbin e javës nga Llapi...

Munishi tregon si e mposhti Llapi ish-skuadrën e tij Ballkanin

Xhiro e 22-të e Superligës së Kosovës sot na solli dy ndeshje të cilat ndikuan në ndryshimin e renditjes tabelare, duke e...

Deklaratë e përbashkët e Ademit dhe Salihut: “Grushtimi ynë”, sajesë e portalit që prodhon rrena!

Dy drejtuesit e futbollit kosovar, Agim Ademi e Eroll Salihu kanë reagur sonte me një deklaratë të përbashkët, pasi ditën e djeshme portali "Gazeta...

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Recent Comments