No menu items!
Ballina SUPERLIGA BATATINA KËRCËNOI GJYQTARËT, JA SI PËRGJIGJET PËRPARIM HASANI

BATATINA KËRCËNOI GJYQTARËT, JA SI PËRGJIGJET PËRPARIM HASANI

Janë deleguar gjyqtarët e javës së 26-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Në kryendeshjen Llapi – Prishtina, kryesor do të jetë Selim Isufi me ndihmësit, Fatlum Berisha e Bujar Selimaj, shkruan Olle.

Por, në prononcimin e djeshëm të trajnerit të Llapit, Tahir Batatina, ky i fundit në një formë kërcënojë albitrat kosovarë.

E gjitha kjo pas Batatina u shpreh tjetër i pakënaqur me ndarjen e drejtësisë në ndeshjet e fundit, bërë ekipit të tij.

“Tash te shohim kur do të vijnë referat në Podujevë se si do t’i presim na, dhe të shohim si do të reagon Federata e Futbollit me ata njerëz që po iniciojnë procuedra ndaj meje”, kishte thënë Batatina në SSK, pas ndeshjes së djeshme ndaj Feronikelit, të cilën e humbi me rezultatin 2:1.

Lidhur me këtë, gazeta kontaktoi kryetarin e gjyqtarëve të Kosovës, Përparim Hasani.

Ky i fundit tha se me delegimin e gjyqtarëve, këta të fundit në çdo stadium do të shkojnë për të kryer punën e tyre.

“Gjyqtarët janë deleguar dhe do të shkojnë të kryejnë punën e tyre siç është më së miri”, tha shkurtimisht Hasani.

Ky i fundit, i pyetur lidhur me akuzat e klubeve kosovare për çështjen e referimit, tha se për këtë gjë merren komisionet përkatëse dhe jo vetë Hasani.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Batatina për llapjanët që i ka kundër: Ata i kemi që çaji të pihet më shumë!

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina përmes një postimi ka thënë se është i lumtur që 99% të llapjanëve e mbështetin.

“Nuk merremi me analista”: Nga Drita i reagojnë ashpër Granit Begollit për deklaratën kundrejt Xhevdet Shabanit

Nuk ka asnjë dyshim të vetëm se Xhevdet Shabani ka qenë futbollisti më i rëndësishëm te Drita e Gjilanit në vitet e...

Muharrem Sahitit komenton postin e ri në Federatën e Futbollit të Kosovës

Kombëtarja e Kosovës në futboll nga muaji mars nis një mision të qartë, atë të kualifikimit në Kampionatin Botëror “Katar 2022”.

Ademi ngushëllon Shukerin për Kranjçarin

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi i ka dërguar një telegram ngushëllimi homologut të tij kroat, Davor Shuker, për ndarjen nga jeta të ish-futbollistit të...

Recent Comments