No menu items!
Ballina SUPERLIGA SOT DY SUPERNDESHJE NË SUPERLIGË

SOT DY SUPERNDESHJE NË SUPERLIGË

Superliga e Kosovës vazhdon edhe sot me dy ndeshjet e fundit të xhiros së 25-të.

Në Therandë, Ballkani do të ketë punë të vështirë me skuadrën e Trepça 89, ku edhe pse ndodhet në një pozitë jo të mirë i ka shkaktuar shumë probleme ekipeve të kreut.

Djelmoshat e Ismet Munishit do të kërkojnë me ngulm fitoren për të qenë në hap me Dritën e Prishtinën, ku kan marrë pikë të plota në këtë xhiro.

Ndërsa në anën tjetër fitorja e djeshme e Flamurtarit ndaj Drenicës, i ka shkaktuar telashe me të mëdha Trepça 89 për garën e ashpër për mbijetesë.

Takimi i dytë do jetë ndërmjet kampionit në fuqi Feronikelit dhe Llapit ku do të luhet në stadiumin ‘Rexhep Rexhepi’ në Drenas.

Ballkani – Trepça 89 dhe Feronikeli – Llapi, ndeshjet do të zhvillojnë nga ora 17:00.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Recent Comments