No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR SIMEONE: S'MUND TË RRIMË TË QETË, PO LUAJMË ÇDO TRE DITË

SIMEONE: S’MUND TË RRIMË TË QETË, PO LUAJMË ÇDO TRE DITË

Atletico Madrid vuajti jo pak mbrëmjen e kaluar, por ia doli të siguronte tre pikët kundër Valladolid. Djemtë e Diego Simeones fituan 1-0 në shtëpi falë golit të vonshëm të Victor Vitolo (81′), i cili ishte futur në fushë përpara shtatë minutave.

Ky sukses e ngjit skuadrën kryeqytetase në vend të tretë bashkë me Sevillan dhe Simeone i gëzohet fitores së rëndësishme dhe analizon kalendarin e ngjeshur dhe zhvillimin e shumë ndeshjeve në një kohë të shkurtër.

Nuk kemi asnjë motiv për të qëndruar të qetë, pasi po luajmë çdo tre ditë. Askush nuk e ka të lehtë në këto kushte. Zhvilluam një pjesë të parë të shkëlqyer, në 45 minutat e dyta u komplikuan gjërat për ne. Kjo për faktin që mbrojtja e Valladolid funksionoi shumë mirë.

Kalendari? Nuk është një situatë e lehtë për askënd. Skuadra që arrin t’i shpërndajë më mirë minutat do të ketë më shumë rezistencë për të luajtur çdo tre ditë, kështu që do e ketë më të lehtë të arrijë objektivat e veta“, komentoi trajneri argjentinas pas ndeshjes.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Spanja “shterpë” ndaj Suedisë, fati dhe Olsen ndalin “Furinë e Kuqe”

Suedia i ka marrë një barazim 0-0 Spanjës në “La Cartuja”, pas një ndeshje të dominuar nga vendasit, me nordikët, që u mbyllën dhe...

Spanja dhe Suedia ndajnë pikët

Ka përfunduar pa fitues derbi mes Kombëtares së Spanjës dhe Kombëtares së Suedisë, që u zhvillua në stadiumin e Sevillas, “La Cartuja”.

Rezultat interesant pas pjesës së parë të ndeshjes Spanja – Suedia

Spanja e Suedia janë duke u ballafaquar sonte në ndeshjen hapëse të tyre në Kampionatin Evropian.

Zyrtare: Llapi ndërprenë bashkëpunimin me sulmuesin e njohur

Llapi sivjet për herë të parë në histori të klubit do të prezantohet në arenën ndërkombëtare, përkatësisht në garat e Ligës së...