No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR SIMEONE: S'MUND TË RRIMË TË QETË, PO LUAJMË ÇDO TRE DITË

SIMEONE: S’MUND TË RRIMË TË QETË, PO LUAJMË ÇDO TRE DITË

Atletico Madrid vuajti jo pak mbrëmjen e kaluar, por ia doli të siguronte tre pikët kundër Valladolid. Djemtë e Diego Simeones fituan 1-0 në shtëpi falë golit të vonshëm të Victor Vitolo (81′), i cili ishte futur në fushë përpara shtatë minutave.

Ky sukses e ngjit skuadrën kryeqytetase në vend të tretë bashkë me Sevillan dhe Simeone i gëzohet fitores së rëndësishme dhe analizon kalendarin e ngjeshur dhe zhvillimin e shumë ndeshjeve në një kohë të shkurtër.

Nuk kemi asnjë motiv për të qëndruar të qetë, pasi po luajmë çdo tre ditë. Askush nuk e ka të lehtë në këto kushte. Zhvilluam një pjesë të parë të shkëlqyer, në 45 minutat e dyta u komplikuan gjërat për ne. Kjo për faktin që mbrojtja e Valladolid funksionoi shumë mirë.

Kalendari? Nuk është një situatë e lehtë për askënd. Skuadra që arrin t’i shpërndajë më mirë minutat do të ketë më shumë rezistencë për të luajtur çdo tre ditë, kështu që do e ketë më të lehtë të arrijë objektivat e veta“, komentoi trajneri argjentinas pas ndeshjes. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bunjaku shpalos detajet e projektit VAR: FIFA na ka përgëzuar për punën e bërë

VAR-i në Kosovë do të bëhet realitet në një të ardhme të afërt. Edhe pse ka të tillë që ende nuk besojnë...

Statovci: Nuk e di çfarë kërkojnë klubet pa stadiume në Superligë!

Ish-futbollisti i njohur kosovar, Faruk Statovci, tani në rolin e analistit ka kritikuar klubet e vogla, e sidomos ato që nuk kanë...

Munishi jep vlerësimin e tij për rastin diskutabil te Prishtina-Llapi

Ismet Munishi ka folur për rastin diskutabil në ndeshjen Prishtina – Llapi. Llapjanët janë ankuar në një penallti të...

Boshnjaku: Rezultatet na mundësojnë të luftojmë për dy trofetë

Me fitoren e Dritës ndaj Feronikelit të dielën (sot) ka përfunduar edhe java e 23-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Recent Comments