No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR MUNISHI LËSHON ALARMIN, EDHE NJË FUTBOLLIST I LËNDUAR

MUNISHI LËSHON ALARMIN, EDHE NJË FUTBOLLIST I LËNDUAR

Ballkani është rikthyer te rezultatet pozitive, por po humbet futbollistët kryesorë të ekipit. Pas Arbër Hoxhës, tashmë është konfirmuar edhe lëndimi i mbrojtësit Visar Berisha, shkruan Gazetasheshi.

Kryetrajneri i kësaj skuadre, Ismet Munishi, ka konfirmuar që edhe Berisha ndodhet i lënduar, ndërkohë që nuk do të dihet koha se kur do të kthehet në fushën e blertë.

“Emocionalisht lëndimi i Arbërit na ka goditë si skuadër. Kualiteti i tij nuk diskutohet, ende nuk e dimë shkallën e dëmtimit ne i kemi marrë gjitha masat si klub që ta mbështesim. Ai do ta ketë mbështetjen absolute, çfarëdo lloj lëndimi që del. Po ashtu i lënduar është edhe kapiteni i skuadrës Visar Berisha. Ende nuk e dijmë shkallën e lëndimit dhe duhet të presim për të parë se kur do të kthehet në fushën e lojë”,deklaroi fillimisht Munishi për “Super
Sport Kosova”.

Më pas tekniku i suharekasve u ndal për të folur edhe për fitoren e arritur ndaj Trepçë ’89.

“Pjesën e parë them të drejtën na vunë në vështirësi disa herë 89-shi. Deri në fund rezultati ishte 1:1 pra deri 15 minuta para fundit, kur shënuan dhe u zhbllokuam. Pamë lojë atraktive nga Trepça ’89, ata nuk erdhën që të mbrohen, krijuan raste, shënuan gol”,përfundoi Munishi.

Ballkani është rikthyer sërish në pozitën e tretë të renditjes tabelare dhe ndodhet në ndjekje të dy skuadrave kryesues.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments