No menu items!
Ballina SUPERLIGA MË NË FUND FITON EDHE BALLKANI, FERONIKELI MPOSHT LLAPIN

MË NË FUND FITON EDHE BALLKANI, FERONIKELI MPOSHT LLAPIN

Ballkani më në fund e ka shijuar fitoren e parë pas ndërprerjes së kampionatit si pasojë e pandemisë Covid-19. Skuadra e drejtuar nga Ismet Munishi ka vuajtur jo pak në duel me Trepçën’89 në kuadër të javës së 25-të, por në fund ka fituar me meritë me rezultat 3:1, duke e mbajtur hapin me Dritën dhe Prishtinën në garën për titull të kampionit. Vendasit kaluan në epërsi në minutën e 19-të me golin e Jetmir Topallit. Vetëm katër minuta më vonë “Minatorët” barazuan shifrat me golin e Arb Manajt nga 11-metërshi. Rezistenca e mysafirëve vazhdoi deri në minutën e 78-të kur Ermal Krasniqi depërtoi shpejtë nga krahu i majtë dhe shënoi për ta kaluar Ballkanin në epërsi 2:1. Ndërkaq, golin e qetësisë për vendasit e realizoi Mirlind Daku, me kokë në minutën e 87-të, duke e vendosur edhe rezultatin përfundimtar të ndeshjes 3:1. Kjo fitore ia mundëson Ballkanit që të mbetet në hap me dy skuadrat e kreut të renditjes, Dritën dhe Prishtinën. Ndërkohë, Feronikeli ka shënuar fitore në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas në duel me Llapin, me rezultat 2:1. Të dy golat për vendasit i shënoi Mevlan Zeka dhe atë nga pika e bardhë, derisa golin e vetëm për llapjanët e realizoi Ymeri.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Gazetari spanjoll zbulon detajin që e çon Messin te PSG

Shumë fjalë rreth Leo Messit. Ylli i Barcelonës del lojtar i lirë më 30 qershor dhe shanset që të qëndrojë në La Liga herë...

Pirlo: Interi vetëm pikë ka më shumë se Juventusi! Spezia? Ishim të lodhur

Juventusi fitoi dje kundër Spezia me rezultatin 3-0 dhe në pamje të parë mund të duket një fitore e lehtë, por nuk...

Flet Aro Muriq: Nuk jam ndjerë mirë për 11 golat e pësuar, është mirë të mësoj disa gjëra

Pas një kohe me skuadra që nuk i ofronin minutazh të rregullt, Arijanet Muriq e ka gjetur veten te skuadra elitare holandeze, Willem II. Portieri...

Ahmeti flet për përballjen e nxehtë me Prishtinën: Edhe një pikë nuk është keq!

Stinori pranverorë në Superligën e Kosovës në futboll po duket shumë më i nxehtë sesa është parashikuar. Lufta si për titull ashtu edhe për ekzistencë...

Recent Comments