No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR MABETEX PRISHTINA DHE LIBURNI NË FINALE TË "PLAY-OFF"-IT TË FUTSALLIT

MABETEX PRISHTINA DHE LIBURNI NË FINALE TË “PLAY-OFF”-IT TË FUTSALLIT

Mabetex Prishtina dhe Liburni kanë arritur në finale të play-off’it të futsallit kosovar.

Në duelin e luajtur ndaj rivalit lokal, Prishtina 01, Mabetex Prishtina u tregua më e suksesshme duke fituar me rezultatin 3:2, derisa Liburni e mposhti Pejën, me rezultat 8:0.

Takimi final pritet të zhvillohet me 27 qershor në Ferizaj.

Fituesi i finales do të luajë në ediconin e ardhshëm në kualifikime të Ligës së Kampionëve në futsall

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments