No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR LORIK CANA NË KRYE TË LAUSANNES

LORIK CANA NË KRYE TË LAUSANNES

Ish-kapiteni i Kombëtares Kuq e Zi, legjenda e futbollit shqiptar – Lorik Cana, është në negociata të avancuara me klubin zviceran Fc Lausanne Sport, negociata që pritet të konkretizohen brenda këtij muaji.

Përfundimi pozitiv i negociatave do ta çojë Lorik Canën në kry të ekipit, saktësisht në pozitën e drejtorit sportiv të këtij klubi.

Kapiteni Cana rikthehet si drejtor sportiv në klubin dhe qytetin ku filloi dashurinë e parë futbollistike.

Lajmi është konfirmuar nga burime të afërta me Lorik Canën.

RTK u përpoq të merrte qëndrim zyrtarë nga Cana gjatë ditës së sotme, por ishte e pamundur.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bunjaku shpalos detajet e projektit VAR: FIFA na ka përgëzuar për punën e bërë

VAR-i në Kosovë do të bëhet realitet në një të ardhme të afërt. Edhe pse ka të tillë që ende nuk besojnë...

Statovci: Nuk e di çfarë kërkojnë klubet pa stadiume në Superligë!

Ish-futbollisti i njohur kosovar, Faruk Statovci, tani në rolin e analistit ka kritikuar klubet e vogla, e sidomos ato që nuk kanë...

Munishi jep vlerësimin e tij për rastin diskutabil te Prishtina-Llapi

Ismet Munishi ka folur për rastin diskutabil në ndeshjen Prishtina – Llapi. Llapjanët janë ankuar në një penallti të...

Boshnjaku: Rezultatet na mundësojnë të luftojmë për dy trofetë

Me fitoren e Dritës ndaj Feronikelit të dielën (sot) ka përfunduar edhe java e 23-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Recent Comments