No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA PREMIERE LEAGUE LIVERPOOLI BARAZON, SHTYHET FESTA E TITULLIT

LIVERPOOLI BARAZON, SHTYHET FESTA E TITULLIT

Vetëm barazim në derbi kundër Evertonit për Liverpoolin.

Liverpooli është shumë afër titullit në Premierligë pas 30 vitesh.

Por, festa do të shtyhet pak më shumë se që ishte parashikuar, për shkak se ‘Redsat’ kanë marrë vetëm një pikë sonte kundër Evertonit dhe për t’u shpallur kampion matematikisht, i duhen të paktën edhe katër pikë.

Ekipi i Jurgen Klopp nuk arriti që të fitojë derbin kundër Evertonit, duke u mbyllur sfida me rezultatin që edhe nisi, 0-0.

Në rast të fitores së Cityt të hënën mbrëma, Liverpooli duhet t’i zhvillojë edhe dy ndeshje që të shpallet matematikisht kampion i Premierligës për sezonin 2019/20 që do të mbahet mend gjatë, për shkak të pandemisë së koronavirusit, që ndërpreu futbollin për tre muaj dhe çdo gjë tjetër në botë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments