No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA PREMIERE LEAGUE CHELSEA FITON ME PËRMBYSJE

CHELSEA FITON ME PËRMBYSJE

Chelsea ka marrë një fitore shumë të rëndësishme në udhëtim te Aston Villa.

Blutë fituan me rezultat 1:2, falë përmbysjes në gjysmën e dytë.

Pavarësisht insistimit, mysafirët nuk mund të realizonin në gjysmën e parë, dhe u befasua në fundin e saj me Kourtney Hause (43’) që realizoi për epërsinë e vendasve.

Zëvendësimet e qëlluara të Frank Lampard sollën frytet e veta, me Chelsean që përmbysi gjithçka brenda dy minutave.

Ishte i sapoinkuadruari Christian Pulisic (60’) i cili barazoi, ndërsa vetëm pas pak momenteve Olivier Giroud (62’) vulosi fitoren e londinezëve.

Chelsea bën hap të madh sa i përket kualifikimit të Ligës së Kampionëve, dhe mban pozitën e katërt me 51 pikë.

Aston Villa do mundohet të mbijetojë në ndeshjet e ardhshme, pasi renditet në vendin e 19 me 26 pikë

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

A i paska FFK-ja dy Agim Adema? Derisa presidenti po zhvillon takime në Gjermani, kush është Agimi tjetër që po “rrahet” korridoreve të FFK-së?

Dikush po rrenë, po rrenë aq dobët e aq paskrupullt, saqë demantohet tepër lehtë, tepër thjeshtë, por, cila është arsyeja?Gjatë ditë së sotme, në...

Dramë në ‘Minatori’, Trepça fiton pas dy vazhdimeve ndaj Ponte Prizrenit

Trepça ka shënuar fitore ndaj Ponte Prizrenit me shifrat 116:114 (23:31, 28:22, 24:17, 14:19, 9:9, 18:16), në kuadër të javës së 21-të të FIVE...

Prishtina triumfon në Prizren

Sigal Prishtina ka shënuar fitore ndaj Bashkimit në Prizren me rezultat 88:99 (19:24, 21:25,  21:16, 28:34), në kuadër të javës së 21-të në FIVE...

Prishtina fiton në frymën e fundit ndaj Trepçës’89

Leonit Abazi ka shënuar golin e fitores për Prishtinën kundër Trepçës ’89 në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë. Mbrojtësi Abazi shënoi për rezultatin final 2:1...

Recent Comments