No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR BARÇA KËRKON RIKTHIMIN E TIFOZËVE NË DERBI

BARÇA KËRKON RIKTHIMIN E TIFOZËVE NË DERBI

Barcelona dëshiron rikthimin e tifozëve në ‘Camp Nou’ në fund të këtij muaji, raporton Mundo Deportivo.

Ndeshjet e futbollit pothuajse në gjithë botën janë duke u zhvilluar pa praninë e tifozëve, për të evituar përhapjen e koronavirusit.

Por, gjigantët katalan janë duke shpresuar që do të mund të bindin autoritetet që të lejojnë tifozët në stadiumin e tyre në derbin kundër Atletico Madrid më 30 qershor.

Në Spanjë insistohet që të ruhet një distancë mes njerëzve nga 1,5 deri në 2 metra.

Presidenti i La Ligas, Javier Tebas, raportohet se nuk kundërshton sugjerimin e Barcelonës për rikthimin e tifozëve në stadium.

Tebas tashmë e ka bërë të qartë se dëshiron që tifozët të kthehen këtë sezon, por me kufizime.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Cassano: Interi është qesharak në Ligën e Kampionëve. Futboll në Itali nuk luajnë ata, por Atalanta

Ish sulmuesi i Milanit dhe Interit Antonio Cassano foli me mikrofonat BoboTV duke skanuar situatën e Interit. “Ka gjetur një qëndrueshmëri të madhe. Skuadra...

Reali barazon në frymën e fundit ndaj Sociedad, titulli largohet akoma më shumë 

Reali i Madridit nuk ka shkuar më shumë se një barazim 1-1 mbrëmjen e sotme ndaj Sociedadit në shtëpi. Një barazim që...

Java e 23-të në Superligë luhet në fundjavë, vëmendja në “Fadil Vokrri” dhe “Rexhep Rexhepi”

Java e 23-të në Superligën e Kosovës do të vazhdojë në fundjavë. Fillimisht, ndeshja e parë do të luhet...

Tifozët e Ballkanit nisin ta kërkojnë rikthimin e Ismet Munishit

Dy ndeshjet e fundit pa fitore e po ashtu edhe eliminimi nga Kupa e Kosovës ishin të mjaftueshme që aventura e Bledi...

Recent Comments