No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR SEJDIU TREGOHET PROFESIONIST: FLAMURTARI FITOI ME MERITË

SEJDIU TREGOHET PROFESIONIST: FLAMURTARI FITOI ME MERITË

Drenica ka zbritur më këmbë në tokë pas fitores në xhiron e kaluar në Podujevë, derisa këtë vikend është mposhtur në shtëpi nga Flamurtari 1-2, raporton Gazetasheshi.

Pas ndeshjes trajneri i Drenicës, Gani Sejdiu për “Super Sport Kosova” është shprehur shumë i zhgënjyer me këtë humbje e cila i ka fituar në një situatë bukur të keqe në luftë për mbijetesë.

“Vazhdimisht u kam kërkuar lojtarëve të jenë shumë të përqendruar dhe nëse dëshirojnë fitore duhet angazhim maksimal e assesi ta marrin ndeshjen e lehtë pas atyre dy rezultateve të mira që kishim në dy ndeshjet e para.

Flamurtari me meritë fitoi, ndërsa për ne është një humbje shumë e keqe, ku them se edhe barazimi na ka konvenuar. Si i kemi fituar pikët edhe i humbëm dhe tash na mbetet të luftojmë shumë. Ja kemi vështirësuar shumë vetës punët e me këtë humbje”, ka thënë Sejdiu.

Drenica mbetet në pozitën e shtatë të renditjes tabelore me 32 pikë, por e pret një luftë tejet e vështirë në garën për mbijetesë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments