No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR RIBERY FLET PËR MOSDHËNIEN E TOPIT TË ARTË NË 2013; NUK DI...

RIBERY FLET PËR MOSDHËNIEN E TOPIT TË ARTË NË 2013; NUK DI ÇFARË DUHEJ TË FITOJA MË SHUMË

Edhe kur kanë kaluar 7 vite nga 2013-ta e largët, Franck Ribery nuk e përtyp dot faktin që nuk fitoi Topin e Artë në atë edicion. Edhe pse ishte favoriti kryesor francezi u pozicionua pas Cristiano Ronaldos dhe Lionel Messit duke u renditur në vendin e 3-të.

”Nuk e di se çfarë duhej të fitoja më shumë atë vit për ta fituar Topin e Artë. Nëse ti fiton gjithçka si me klubin, ashtu edhe me kombëtaren, çfarë duhet të bësh më tepër?”, deklaron veterani për mikrofonat e “DAZN”.

Në vitin 2013 Ribery ishte në kulmin e karrierës së tij, ku fitoi Champions League dhe Bundesligën dhe Kupën e Gjermanisë me fanellën e Bayern Munchen. Përpos tripletës, francezi nuk arriti ta fitonte dot çmimin individual. Mos marrja e atij Topi të Artë nga Franck Ribery u konsiderua si një krim nga mediat që iu bë futbollistit francez në atë kohë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Recent Comments