No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR PRISHTINA VUAN, POR NË FUND E GJUNJËZON DUKAGJININ

PRISHTINA VUAN, POR NË FUND E GJUNJËZON DUKAGJININ

Prishtina ka vazhduar serinë e fitoreve, por ka vuajtur goxha shumë për ta gjunjëzuar skuadrën tashmë të çregjistruar nga elita, Dukagjinin. Në fakt, bardhekaltrit e kryeqytetit shënuan fitore me rezultat 4:1, por deri në minutën e 68-të hasën në një rezistencë të madhe të futbollistëve të skuadrës klinase. Me këtë fitore Prishtina rikthehet në pozitën e dytë, me 50 pikë, dy më pak se Drita që e kryeson renditjen. Kryeqytetasit kaluan në epërsi në minutën e 30-të me golin e Otto John me kokë pas harkimit të Armend Thaçit, por shifrat i barazoi Altin Merlaku po ashtu me gjuajtje me kokë pas harkimit nga këndi në minutën e 43-të. Vuajtjeve të Prishtinës u dha fund Ahmet Januzi, kur shënoi mjeshtërisht në minutën e 68-të, derisa në fund të takimit shënuan edhe Meriton Korenica (85’) dhe Kreshnik Uka (88’). Javën e ardhshme Prishtina do të udhëtojë në Podujevë ku do të ballafaqohet me Llapin.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Kosova mund të ketë telashe për shkak të Covidit në ndeshjet e marsit

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll muajin e ardhshëm nis një cikël tjetër kualifikues, atë të Botërorit “Katari 2022”. Do të grumbullohet më 22 mars,...

Muri i Atalantas bie pas 85 minutash, feston Reali

Fitore në frymën e fundit! Real Madrid gjen golin që ndoshta është tepër i rëndësishëm për fatin e kësaj përballje me eliminim direkt, duke...

City i pandalshëm edhe në Champions League

Manchester City është me një këmbë në fazën çerekfinale të UEFA Champions League, pasi ka mposhtur Borussia Monchengladbach në ndeshjen e parë me shifrat...

Presidenti i Dritës vjen me një reagim pasi u mposhtën sot në Prishtinë

Drita ka pësuar një humbje të hidhur e treta rresht përballë Prishtinës, por duket se kjo e fundit ishte më e hidhura.

Recent Comments