No menu items!
Ballina SUPERLIGA GJILANI BINDËS, FLAMURTARI FITON TRI PIKË TË ARTA NË SKENDERAJ

GJILANI BINDËS, FLAMURTARI FITON TRI PIKË TË ARTA NË SKENDERAJ

Gjilani ka shënuar fitore të lehtë në duel me Vushtrrinë në kuadër të javës së 25-të në Ipko Superligë. Ndeshja e zhvilluar në Gjilan u mbyll me shifrat 3:0. Kësisoj, skuadra e Gentian Maganit e mban hapin me skuadrat e tjera të kreut në garën për titull të kampionit. Golat për gjilanasit i shënuan Muamer Svraka, Franc Veliu dhe Keita Razak. Ndërkohë, fitore tejet të rëndësishme në garën për mbijetesë ka realizuar Flamurtari si mysafir, duke e mundur Drenicën, me shifrat 2:1. Autorë të golave për kuqezinjtë e kryeqytetit ishin Shend Kelmendi dhe Adem Maliqi, derisa golin e vetëm për drenicasit e realizoi Alban Shillova nga penalltia në minutat shtesë të ndeshjes. Tani Flamurtari e përforcon pozitën e 8-të me 32 pikë, dy më pak se Drenica që gjendet një pozitë më lart.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments