No menu items!
Ballina SUPERLIGA ELEZAJ: BËMË LOJË TË MIRË, NA MUNGOI FATI

ELEZAJ: BËMË LOJË TË MIRË, NA MUNGOI FATI

Prishtina ka vazhduar me fitore në kuadër të xhiros së 25-të.

Por, kësaj radhe Prishtina u ndesh me një kundërshtar mjaft të papërshtatshëm si Dukagjini.

Pas 90 minutash, 4-1 ishte rezultati final i takimit.

John, Uka, Januzi e Korenica shënuan për vendsit, kurse për mysafirët Merlaku ishte ai që shënoi.

Pas ndeshjes, trajneri i Dukagjinit, Severin Elezaj tha:

“Realisht duke ditur që Prishtina është klubi më i përgatitur nga gjitha ekipet tjera në gjitha aspektet, rezultati është i thellë por jo real, pasi kemi pasur edhe ne rastet tona”, tha fillimisht Elezaj për SSK.

“Prishtinës i uroj fitoren, por fati po na mungon por kështu e ka futbolli”, përfundoi Elezaj.

Pas kësaj fitore, Prishtina tashmë rikthen pozitën e dytë në tabelë dhe vetëm dy pikë larg liderit Dritës.

Kurse, Dukagjini vazhdon të jetë në pozitën e fundit në tabelë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments