No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR DALLKU: SHPRESOJ QË DUKAGJINI TË LUAJË KËSHTU EDHE NDAJ RIVALËVE TJERË

DALLKU: SHPRESOJ QË DUKAGJINI TË LUAJË KËSHTU EDHE NDAJ RIVALËVE TJERË

Prishtina ka vazhduar me fitore në Ipko Superligë, por ka shpenzuar jo pak energji në duel me skuadrën e fundit në renditje, Dukagjinin. Pas ndeshjes trajneri i Prishtinës, Armend Dallku e vlerësoi angazhimin e futbollistëve të tij.

“Mund të them se ishte një fitore e vështirë, por nëse do të kishim shënuar disa raste që kishim në pjesën e parë, ndoshta nuk do ishte ky fund. Pësuam një gol naiv sepse ishte i lehtë, por mund t’i ndodhë çdokujt”, ka thënë Dallku.

Ai e ka pranuar se skuadra nga Klina i shkaktoi jo pak telashe skuadrës së tij. “Dukagjini ka ardhur shumë i motivuar në Prishtinë dhe këtë e kemi ditur, por nuk ka problem sepse ne e bëjmë lojën tonë. Shpresoj që Dukagjini të luajë kështu edhe ndaj ekipeve tjera”, ka nënvizuar Dallku.

Ndërkaq sa i përket lëndimit të Miftarajt trajneri i bardhekaltërve u shpreh: “Çdo humbje e lojtarëve në këtë fazë është problematike por do të shohim shkallën e lëndimit të tij dhe shpresoj mos të jetë diçka serioze”. Javë e ardhshme Prishtina do të luajë kundër Llapit në stadiumin “Zahir Pajaziti”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ja kush janë 10 futbollistët më të shtrenjtë në botë

“KPMG Football Benchmark” ka përpiluar listën e 10 futbollistëve më të shtrenjtë në botë, duke përjashtuar sulmuesin norvegjez të Borussia Dortmund, Haaland, çmimi i...

Telashe të mëdha për Boateng; po hetohet se dhunoi ish-të dashurën, e cila u vetëvra më pas

Jerome Boateng po hetohet nga Prokuroria Publike e Mynihut për plagosje të Kasia Lenhardt, ish-të dashurës së tij, e cila bëri vetëvrasje dy javë...

Kosova mund të ketë telashe për shkak të Covidit në ndeshjet e marsit

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll muajin e ardhshëm nis një cikël tjetër kualifikues, atë të Botërorit “Katari 2022”. Do të grumbullohet më 22 mars,...

Muri i Atalantas bie pas 85 minutash, feston Reali

Fitore në frymën e fundit! Real Madrid gjen golin që ndoshta është tepër i rëndësishëm për fatin e kësaj përballje me eliminim direkt, duke...

Recent Comments