No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR E KONFIRMON EDHE ADEMI: ANDI ZEQIRI DO TË LUAJË PËR KOSOVËN

E KONFIRMON EDHE ADEMI: ANDI ZEQIRI DO TË LUAJË PËR KOSOVËN

Vazhdojnë prurjet e reja në Përfaqësuesen e Kosovës, teksa i fundit është sulmuesi i talentuar Andi Zeqiri.

Sulmuesi i talentuar nga Kosova ka shkëlqyer në futbollin zviceran me skuadrën Lausanne.

20-vjeçari këtë edicion ka zhvilluar 26 ndeshje teksa ka shënuar 17 gola dhe ka bërë pesë asistime.

Zeqiri deri më tani ka luajtur në të gjitha grupmoshat e Kombëtares së Zvicrës, teksa në ekipin A do t’i bashkohet Përfaqësueses së Kosovës.

Këtë e ka konfirmuar kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi në një prononcim për Telegrafin.

Andi Zeqiri (FC LS) en action.

Numri një i shtëpisë më të madhe të futbollit kosovar ka thënë se Zeqiri do ta luaj edhe një ndeshje me Zvicrën U-21 dhe pastaj do të grumbullohet nga trajnerin Bernard Challandes.

“Andi ka edhe një ndeshje me Kombëtaren U21 të Zvicrës ndaj Francës dhe duhet ta zhvillojë atë pasi është shumë e nevojshme”.

“Por ajo që është e sigurt është se Andi ka zgjedhur që të luaj për Kosovën A”, përfundoi Ademi.

Zeqiri ka zhvilluar ndeshje të mëdha me Helvetikët U21, teksa në shtatë ndeshje ka shënuar gjashtë gola.

Kujtojmë që talenti i madh nga Kosova ishte duke u kërkuar edhe nga Përfaqësuesja A e Zvicrës, por në fund ai zgjodhi Kosovën.

Pas formës së jashtëzakonshme, Zeqiri mund të largohet në verë nga Lausanne për të kaluar në Ligue 1 ku kërkohet nga skuadra si Lens, Saint Etienne dhe Nice.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Chelsea vazhdon me fitore  në Premierligë

Skuadra e Chelsea po vazhdon më fortë të lartë në Premierligën angleze. Londinezët sonte kanë arritur të shënojnë fitoren...

Del Piero: Lënia në stol e Ronaldos, veprim i zgjuar nga Pirlo

Alessandro Del Piero pranon se Juventusi e befasoi me lojën kundër Lazio. Ish-kapiteni bardhezi shton se lënia në stol e Cristiano Ronaldos ishte një...

Zidane: Nuk përfshihem në punët e gjyqtarëve!

Zinedine Zidane mbajti gjuhën, kur fliste për lojën e diskutueshme dhe, si gjithmonë, ndoqi politikën e tij për të mos folur për arbitrat. Polemikat për...

Recent Comments