No menu items!
Ballina SUPERLIGA DRITA VAZHDON ME FITORE, FERIZAJ GJITHNJË E MË PAK SHPRESA

DRITA VAZHDON ME FITORE, FERIZAJ GJITHNJË E MË PAK SHPRESA

Skuadra e Dritës ka realizuar fitoren e 16-të në këtë edicion, përkatësisht të tretën radhazi që pas rikthimit të kampionatit pas pauzës së gjatë si pasojë e pandemisë COVID-19. Gjilanasit fituan në shtëpi kundër Ferizajt, në ndeshjen hapëse të javës së 25-të, me rezultat 2:0, duke e përforcuar pozitën e parë në renditjen e Ipko Superligës. Mysafirët u mbrojtën mirë në pjesën e parë, por një gjë të tillë nuk e arritën edhe në të dytën. Golat për Dritën i shënuan Kastriot Rexha nga penalltia në minutën e 49-të dhe Ardian Cuculi në minutën e 77-të pas harkimit të Astrit Fazliut. Me këtë humbje, ata i kanë zvogëluar gjasat për të mbijetuar në Superligë, pasi renditen në pozitën e 10-të me 25 pikë. Në javën e ardhshme Drita është mysafire e Vushtrrisë, ndërsa Ferizaj e pret Ballkanin. Ndërkohë, nesër zhvillohen tri ndeshje, derisa të dielën dy ndeshjet e tjera.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Mbrëmje ferri për Napolin e Amir Rrahmanin, eliminohen nga Europa League

Napoli i ka dhënë fund aventurës në Ligën e Europës pasi janë eliminuar nga Granada me rezultat të përgjithshëm 2:3.

Ajo që ndodhi në Bullgari ishte e turpshme, boksieres kosovare i vidhet fitorja

Boksierja kosovare Donjeta Sadiku, ka mbetur sot pa medalje në turneun ndërkombëtar “Strandja” që u mbajt në Sofje të Bullgarisë.

Tovërlani nuk dëshiron t’i komentojë rezultatet e “Niklit”: Zyrtarët e klubit e dinë më mirë se çka po ndodh

Feronikeli sot ka pësuar një humbje të rëndë duke u mposhtur në fushën e vetë nga rivali lokal Drenica me rezultat 1:3.

Duro ankohet sërish në referim

Drenica ka triumfuar në derbin drenicak ndaj Feronikelit me rezultat 1:3. Kreshnik Uka realizoi dy gola për mysafirët, kurse Frashëri shënoi një tjetër për...

Recent Comments