No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR ANDIN LOKAJ I IMPRESIONUAR ME KONFIRMIMIN E ANDI ZEQIRIT, PARALAJMËRON EDHE NJË...

ANDIN LOKAJ I IMPRESIONUAR ME KONFIRMIMIN E ANDI ZEQIRIT, PARALAJMËRON EDHE NJË ARDHJE TË MADHE

Ardhja e Andi Zeqirit në Përfaqësuesen e Kosovës i ka gëzuar të gjithë ata që janë të lidhur me “Dardanët”, si fansat ashtu edhe stafin teknik të Kombëtares.

Fundja, kemi të bëjmë me një futbollist që i ka shënuar 12 gola në ligë këtë edicion me Lausannen, derisa ka kontribuar edhe me pesë gola në katër paraqitje në Kupë, shkruan Periskopi.

I impresionuar me këtë ardhje është shprehur edhe opinionisti i Periskopit, Andin Lokaj i cili ka vlerësuar lart punën e Federatës së Futbollit të Kosovës.

“Ardhja e një lojtari aq të talentuar dhe aq perspektiv si Andi Zeqiri më së miri tregon seriozitetin e Federatës tonë të futbollit në krye me Presidentin Agim Ademi,” ka thënë fillimisht Lokaj.

“Kjo ardhje për të cilën edhe Zvicra qoj pluhun ngase Zeqiri është top lojtar nuk do të jetë e vetmja, pasi që shkaku i seriozitetit të Federatës së shpejti mund të vjen edhe super lojtari tjetër, anëtari i Baselit, Orges Bunjaku”

“Të gjithë duhet ta futin në kokë, lojtarët që janë e që do ti kemi në të ardhmen për një ekip stabil viteve të ardhshme janë me neve si meritë e Kryetarit Ademi dhe ekipit të tij, të tjerat gjëra janë vetëm lojëra të kota dhe të përlyta politike.”

Artikulli paraprakCAKTOHEN GJYQTARËT PËR NDESHJET E JAVËS SË 25-TË
Artikulli i ardhshëm

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Beni Simitçiu: Futsalli kosovar ka të ardhme premtuese

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës dhe trajneri i një prej skuadrave më të mëdha të futsallit në Çeki, Sparta, Beni Simitçiu, është intervistuar...

Trajneri që shpalli Prishtinën kampion tregon momentin më të vështirë në kampionat

Trajneri që shpalli Prishtinën kampione të Kosovës në futboll pas tetë vjetësh, Zekirija Ramadani, e vlerëson këtë titull si njërin ndër më...

Grumbullimi i parë i Kosovës A te femrat

Sot (e hënë) pasdite është bërë grumbullimi i parë i Kosovës A në konkurrencën e femrave. Takimi ishte më shumë informativ dhe...

Partizani madhështor thyen Teutën në Durrës, Mazrekaj hesht Tiranën

Është mbyllur java e 34-të në Superioren e Shqipërisë. Ndeshja kryesore është zhvilluar në “Niko Dovana”, aty ku Partizani...

Recent Comments