No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR SOT PËRCAKTOHEN FINALISTËT E KUPËS

SOT PËRCAKTOHEN FINALISTËT E KUPËS

Sot do të zhvillohen ndeshjet e kthimit gjysmëfinale për Digitalb Kupën e Kosovës në futboll.

Në “Rexhep Rexhepi” të Drenasit,  Feronikeli e pret Ballkanin, ndërsa Prishtina udhëton në Skënderaj, ku në “Bajram Aliu” do të takohet me Drenicën.

Takimi i parë gjysmëfinal në Suharekë ndërmjet Niklit dhe Ballkanit, është mbyllur me barazim pa gola.

Feronikeli, kampioni në fuqi, në kampionat ka mbetur paksa prapa, prandaj synon që përmes Kupës të sigurojë daljen në Evropë, ndërsa Ballkani kërkon ta fitojë këtë trofe për herë të parë në histori të klubit.

Në ndeshjen tjetër, Prishtina është më afër finales, pasi ndeshjen e parë e ka fituar me rezultat 3:0 dhe vështirë që Drenica mund të bëjë një përmbysje aq të madhe.

Të dyja takimet do të zhvillohen nga ora 16:30.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bledar Devolli tregon kush është trajneri më i mirë në Kosovë

Sot u zhvilluan dy ndeshje të xhiros së 22-të të Superligës së Kosovës në futboll. Ballkani u mposht minimalisht në derbin e javës nga Llapi...

Munishi tregon si e mposhti Llapi ish-skuadrën e tij Ballkanin

Xhiro e 22-të e Superligës së Kosovës sot na solli dy ndeshje të cilat ndikuan në ndryshimin e renditjes tabelare, duke e...

Deklaratë e përbashkët e Ademit dhe Salihut: “Grushtimi ynë”, sajesë e portalit që prodhon rrena!

Dy drejtuesit e futbollit kosovar, Agim Ademi e Eroll Salihu kanë reagur sonte me një deklaratë të përbashkët, pasi ditën e djeshme portali "Gazeta...

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Recent Comments