No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR PRISHTINA – BALLKANI, FINALJA E KUPËS SË KOSOVËS

PRISHTINA – BALLKANI, FINALJA E KUPËS SË KOSOVËS

Prishtina dhe Ballkani do të luajnë në finalen e Digitalb Kupës së Kosovës, e cila është paraparë të zhvillohet më 29 korrik. Prishtina edhe në ndeshjen e kthimit gjysmëfinale në stadiumin “Bajram Aliu” e mundi Drenicën, me rezultat 3:2, duke kaluar me meritë në finale me rezultatin e përgjithshëm pas dy ndeshjeve, 6:2. Golat për Prishtinën i realizuan Leonit Abazi (27’), Endrit Krasniqi (33’) dhe Leotrim Bekteshi (56’), derisa për drenicasit shënuan Muleci (66’) dhe Kerim (86’). Ndërkaq, Ballkani u kualifikua për herë të parë në finale të kësaj gare falë golit të shënuar si mysafir kundër Feronikelit, pasi edhe ndeshja e kthimit në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas përfundoi pa fitues (1:1), teksa ndeshja e parë kishte përfunduar pa gola. Të parët në epërsi kaluan mysafirët me golin e Mirlind Daku, në minutën e 27-të, derisa shifrat i barazoi Harmon Van Dave, në minutën e 65-të.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ndërron jetë legjenda e futbollit kroat

Ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare legjenda e futbollit kroat, Zlatko Kranjçar- “Cico” Kranjëar ka ndërruar jetë në mëngjesin e sotëm në spitalin e Merkurit,...

E thotë agjenti i lojtarit; Mendy është Mbappe i mbrojtjes

Mbrojtësi i Real Madrid, Ferland Mendy, ishte heroi i madrilenëve në duelin kundër Atalantës në Champions League. Francezi shënoi golin e fitores në Bergamo...

Pioli: Milani nuk hidhet poshtë për dy ndeshje

Milani fitoi kundër Romës dhe tani numëron 8 pikë më shumë se verdhekuqtë. Synimi është që në fund të sezonit kuqezinjtë të jenë në...

Bledar Devolli tregon kush është trajneri më i mirë në Kosovë

Sot u zhvilluan dy ndeshje të xhiros së 22-të të Superligës së Kosovës në futboll. Ballkani u mposht minimalisht në derbin e javës nga Llapi...

Recent Comments