No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR MAQEDONIA E VERIUT – KOSOVA LUHET MË 8 TETOR

MAQEDONIA E VERIUT – KOSOVA LUHET MË 8 TETOR

Ndeshja ndërmjet Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës do të luhet më 8 tetor në Shkup, e vlefshme për gjysmëfinalen e fazës play-off të Ligës së Kombeve.

Shtëpia e futbollit evropian në mbledhjen e sapombajtur, ka dalë me vendim që ndeshjet e Ligës së Kombeve që do kompletonin 24 skuadra pjesëmarrëse në Kampionatin Evropian të vitit të ardhshëm do të luhen në tetor, kurse finalet në nëntor.

Kombëtarja e Kosovës do të përballet me Maqedoninë e Veriut në Shkup më 8 tetor, ndeshja e cila parashihet të luhet pa tifozë.

Në rast fitoreje, skuadra e Challandes pret fituesin e ndeshjes Bjellorusi – Gjeorgji, për të luajtur në finalen e madhe më 12 nëntor.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Prishtinë me stil, e gjunjëzon sërish kampionin, Ballkani barazon, ‘89-shi mposhti Llapin

Prishtina është rikthyer fuqishëm në garën për titull të kampionit në Superligë. Skuadra bardhekaltër ka arritur ta gjunjëzojë sërish Dritën brenda pak...

Capello “ngel në klasë” Lazion, por edhe krejt futbollin italian në… Champions

Pas ndeshjes Lazio-Bayern Munich 1-4, Fabio Capello analizoi humbjen e thellë të kryeqytetasve në Ligën e Kampionëve: “Lazio pagoi shanset që nuk i...

Sot tri superndeshje në Superligë, mëkat që luhen pa tifozë!

Sot (e mërkurë) zhvillohen tri ndeshjet e para në kuadër të javës së 21-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Chelsea mposht Atleticon, Bayerni pothuaj e siguron kualifikimin

Një ndeshje spektakolare është zhvilluar sonte në Romë, aty ku kampioni në fuqi Bayern Munich, u ndesh me Lazion në 1/8 e...

Recent Comments