No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR KOSOVËS PRITET T’I BASHKOHEN KËTA SUPERTALENTË

KOSOVËS PRITET T’I BASHKOHEN KËTA SUPERTALENTË

Kombëtarja e Kosovës tashmë është bërë atraktive për të gjithë futbollistët me origjinë nga Kosova. Rezultatet e arritura, por edhe paraqitjet mahnitëse në Ligën e Kombeve dhe në kualifikimet për Euro 2020 kanë bërë që tashmë dëshira për të veshur fanellën dardane të jetë e madhe. Futbolli.info nga burime të afërta me FFK-në  mëson se presidenti Agim Ademi është duke përgatitur befasi me prurje të reja në ekipin kombëtar. Bëhet fjalë për futbollistë shumë të talentuar, me të cilët tashmë është në kontakte të vazhdueshme dhe shumë shpejt pritet t’i bashkohen Kombëtares së Kosovës, si Aldin Turkes pjesë e Laussanes, Lendrit Shala pjesë e Grasshoppers dhe Astrit Selmani pjesë e Varbergs BoIS FC. Ndërkohë, në ‘llupën’ e presidentit Ademi dhe përzgjedhësit Bernard Challandes janë edhe Andi Zeqiri, Elvis Rexhbecaj dhe Leon Dajaku, me të cilët janë duke u zhvilluar bisedime nëpërmjet menaxherëve dhe familjarëve të tyre.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

A i paska FFK-ja dy Agim Adema? Derisa presidenti po zhvillon takime në Gjermani, kush është Agimi tjetër që po “rrahet” korridoreve të FFK-së?

Dikush po rrenë, po rrenë aq dobët e aq paskrupullt, saqë demantohet tepër lehtë, tepër thjeshtë, por, cila është arsyeja?Gjatë ditë së sotme, në...

Dramë në ‘Minatori’, Trepça fiton pas dy vazhdimeve ndaj Ponte Prizrenit

Trepça ka shënuar fitore ndaj Ponte Prizrenit me shifrat 116:114 (23:31, 28:22, 24:17, 14:19, 9:9, 18:16), në kuadër të javës së 21-të të FIVE...

Prishtina triumfon në Prizren

Sigal Prishtina ka shënuar fitore ndaj Bashkimit në Prizren me rezultat 88:99 (19:24, 21:25,  21:16, 28:34), në kuadër të javës së 21-të në FIVE...

Prishtina fiton në frymën e fundit ndaj Trepçës’89

Leonit Abazi ka shënuar golin e fitores për Prishtinën kundër Trepçës ’89 në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë. Mbrojtësi Abazi shënoi për rezultatin final 2:1...

Recent Comments