No menu items!
Ballina SUPERLIGA DRITA RIKTHEHET NË POZITËN E PARË, FITON EDHE GJILANI

DRITA RIKTHEHET NË POZITËN E PARË, FITON EDHE GJILANI

Drita ka realizuar fitore të rëndësishme në kuadër të IPKO Superligës së Kosovës në futboll.

Në ndeshjen e zhvilluar në “Riza Lushta”, skuadra e Ardian Nuhiut ka mposhtur Trepçën’89 me rezultat të pastër 0:2.

Xhevdet Shabani (’17) dhe Kastriot Rexha (’69) kanë shënuar golat e fitores për skuadrën gjilanase.

Nga ana tjetër, Trepça’89 ka luajtur me një lojtar më pak nga minuta e 81-të pas përjashtimit me të kuq të Asare.

Me këtë fitore, Drita rikthehet në vendin e parë në tabelë pas 24 javësh, me 49 pikë të tubuara, kurse 89-shi mbetet në vendin e nëntë me 27 pikë.

Nga ana tjetër, Gjilani e ka mposhtur lehtësisht Ferizajn si mysafir me rezultat bindës, 0:3.

Gerhard Progni (‘2), Nikac (’31) dhe Fiton Hajdari (’52) shënuan golat e fitores për Gjilanin.

Me këtë fitore, Gjilani mbetet në vendin e katërt me 45 pikë të tubuara, teksa Ferizaj në vendin e dhjetë me 25 pikë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Beni Simitçiu: Futsalli kosovar ka të ardhme premtuese

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës dhe trajneri i një prej skuadrave më të mëdha të futsallit në Çeki, Sparta, Beni Simitçiu, është intervistuar...

Trajneri që shpalli Prishtinën kampion tregon momentin më të vështirë në kampionat

Trajneri që shpalli Prishtinën kampione të Kosovës në futboll pas tetë vjetësh, Zekirija Ramadani, e vlerëson këtë titull si njërin ndër më...

Grumbullimi i parë i Kosovës A te femrat

Sot (e hënë) pasdite është bërë grumbullimi i parë i Kosovës A në konkurrencën e femrave. Takimi ishte më shumë informativ dhe...

Partizani madhështor thyen Teutën në Durrës, Mazrekaj hesht Tiranën

Është mbyllur java e 34-të në Superioren e Shqipërisë. Ndeshja kryesore është zhvilluar në “Niko Dovana”, aty ku Partizani...

Recent Comments