No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR TË MËRKURËN VENDOSET SE KUSH DO TË LUAJË NË FINALE TË DIGITALB...

TË MËRKURËN VENDOSET SE KUSH DO TË LUAJË NË FINALE TË DIGITALB KUPËS

Të mërkurën do të zhvillohen ndeshjet e kthimit gjysmëfinale të Digitalb Kupës së Kosovës në futboll, ku edhe do të dihet se cilat do të jenë dy skuadrat që do të luajnë në finalen e madhe më 29 korrik. Feronikeli do të jetë mikpritës i Ballkanit në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas. Ndeshja e parë është mbyllur pa fitues dhe pa gola, prandaj gjithçka mbetet e hapur. Ndërkohë, në duelin tjetër Drenica do të jetë mikpritëse e Prishtinës, në përpjekje për të bërë sensacion dhe për të shkrirë epërsinë e prishtinasve nga ndeshja e parë (3:0). Të dyja ndeshjet do të luhen prej orës 16:30.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments