No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR PROKURORIA FILLON HETIMET PËR KURDISJE TË NDESHJES LLAPI - DRENICA

PROKURORIA FILLON HETIMET PËR KURDISJE TË NDESHJES LLAPI – DRENICA

Pak momente më parë, Indeksonline raportoi se pas ndeshjes, sekretari i Llapit, Muhamet Rexhepi ka pasur një përplasje me dy futbollistët Mentor Zhdrella dhe Labinot Osmani.

Sipas informacioneve, Rexhepi ka akuzuar dy lojtarët se e kanë shitur lojën.

Muhamet Rexhepi ka mohuar se ka pasur përplasje dhe se nuk ka mundësi që lojtarët e Llapit të shesin lojë.

Të njëjtën përgjigje  ka dhënë edhe futbollistët Mentor Zhdrella dhe Labinot Osmani.

Ai ka thënë se nuk ka pasur asnjë lojtarë përplasje me sekretarin Rexhepi.

Kurse, Gazeta Olle minuta më parë ka kontaktuar me Besim Kelmendin, prokuror në Gjykatën Themelore në Prishtinë, i cili tha se janë të interesuar të fillojnë hetimet lidhur me rastin në fjalë.

“Kam folur me kryetarin e Federatës, Agim Ademi dhe jemi shumë të interesuar të fillojmë hetime dhe me shiku për çdo dyshim të mundshëm, dhe po pres që shumë shpejtë Prokuroria Thelemore e Prishtinës të fillon të merret me këtë çështje pasi jemi shumë të interesuar të zbulojmë dhe të verifikojmë çdo dyshim të mundshëm”, tha Kelmendi.

Llapi sot u mposht nga Drenica në ‘Zahir Pajaziti’ me rezultat 0:2./Gazeta OLLE

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së...

Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni e ka fituar kryendeshjen e javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra e drejtuar nga Arbnor Rifati ka fituar në...

Pasi solli në jetë binjaket, rikthehet në top formë prezantuesja e sportit Maki Bajrami

Ajo është një nga gazetaret dhe prezantueset më të njohura të sportit. Maki Bajrami mungoi për një kohë në...

Kapiteni besnik i Trepçës ‘89, “Muli” synon daljen në Evropë

Trepça ‘89 është ndër skuadrat me rezultatet më të mira në stinorin pranveror në Superligën e Kosovës në futboll. Fitorja 2:1 të premten kundër...

Recent Comments