No menu items!
Ballina SUPERLIGA PRISHTINA MPOSHT VUSHTRRINË DHE KAP KREUN, DRENICA BEFASOI LLAPIN

PRISHTINA MPOSHT VUSHTRRINË DHE KAP KREUN, DRENICA BEFASOI LLAPIN

Prishtina ka vazhduar me serinë e fitore pas rikthimit nga pushimi i gjatë për shkak të pandemisë. Bardhekaltrit e kryeqytetit, sot, në kuadër të javës së 24-t në Ipko Superligë kanë shënuar fitore të lehtë në duel me Vushtrrinë, në stadiumin “Ferki Aliu”, me rezultat 2:0. Kjo fitore ia mundëson Prishtinës që së paku deri nesër të qëndrojnë në pozitën e parë në renditje. Të dy golat e fitores së sotme i realizoi Oto John, në minutat 11-të dhe 36-të. Ndërkohë, fitore si mysafire dhe me të njëjtin rezultat ka realizuar edhe Drenica, që e ka mposhtur Llapin, me dy golat e shënuar nga Alban Shillova, në minutat 28-të (pen.) dhe 42-të.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Batatina: Meritat për fitore u takojnë lojtarëve, synojmë Evropën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina ka thënë se meritat për fitoren kundër Ballkanit u takojnë futbollistëve të tij. Llapi mposhti Ballkanin të dielën me...

Dukagjini fiton derbin ndaj A&N, ja të gjitha rezultatet e Ligës së Parë!

Dukagjini ka triumfuar në kryendeshjen e javës, derisa e ka mposhtur skuadrën e A&N në udhëtim me rezultat 1-0. Fitore tejet të rëndësishme ka realizuar...

Llapi zbret Ballkanin nga froni

Llapi ia ka pamundësuar vazhdimin e kryesimit të kampionatit nga Ballkani. Fitorja e të dielës e ka vendosur Dritën në vendin e parë.  Llapi e ka...

Recent Comments