No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR PASI FSHF NDËRPREU BASHKËPUNIMIN ME DIGITALB, VJEN PARALAJMËRIMI EDHE NGA FFK

PASI FSHF NDËRPREU BASHKËPUNIMIN ME DIGITALB, VJEN PARALAJMËRIMI EDHE NGA FFK

Të shtunën mbrëma, Federata Shqiptare e Futbollit doli me një komunikatë ku potencoi se ka ndërprerë bashkëpunimin me transmetuesin DigitAlb.

Kjo kompani deri më tash kishte transmetuar të gjitha ndeshjet e Kategorisë Superiore, por kjo marrëveshje është prishur për shkak të mos kryerjes së obligimeve financiare të DigitAlb ndaj Federatës, shkruan Periskopi.

FSHF njofoi se të gjitha takimet tash e tutje do të transmetohen falas në faqen e tyre.

Periskopi menjëherë ka kontaktuar me presidentin e Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, për ta kuptuar si qëndrojnë punët e kësaj kompanie në raport me futbollin kosovar, të cilin poashtu e transmeton me të drejta ekskluzive.

Ai ka thënë se edhe organizata që ai drejton do të ndjekë të njëjtat hapa nëse nuk respektohet marrëveshja financiare.

“Ende jemi në kontratë me SuperSportin deri në fund të kampionatit, pastaj do të shohim kush është i interesuar dhe cila do të jetë oferta më e mirë për të vendosur bashkarisht,” ka thënë Ademi për Redaksinë e Periskopit.

“Nëse ndodhë që nuk i kryejnë obligimet, sigurisht se do të veprojmë njejtë (si FSHF).”

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Recent Comments