No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR U ZBULUA BUCETA E SHTATORES SË FADIL VOKRRIT

U ZBULUA BUCETA E SHTATORES SË FADIL VOKRRIT

Në praninë e Kryeministrit Avdullah Hoti, Ministres për Kulturë, Rini dhe Sport, Vlora Dumoshi, presidentit të FFK-së, Agim Ademi dhe familjarëve, bashkëlojtarëve e miqve të shumtë të Fadil Vokrrit, është bërë zbulimi i bucetes kushtuar Legjendës.
Kryeministri Avdullah Hoti dhe Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi theksuan se shpresojnë që së shpejti të grumbullohen edhe për përurimin e shtatores së Fadil Vokrrit.
Dumoshi zbuloi se vlera e shtatores do të kushtojë 49 mijë euro dhe do të jetë 3 metra e gjatë, derisa hapësira se ku do të vendoset ajo do të diskutohet në mes Komunës së Prishtinës dhe Federatës së Futbollit të Kosovës.
“Sot do ta prezantojmë bucetën, ndërsa shumë shpejt do të përurohet edhe shtatorja e Fadil Vokrrit. Vetë prezenca e kryeministrit Hoti tregon mbështetjen e tij për sportin”, ka thënë ministrja Dumoshi.
Urimit që së shpejti të përurohet edhe shtatorja iu bashkua edhe kryeministri Avdullah Hoti, i cili tha se para asaj shtatore në të ardhmen do t’i përulen shumë sportistë e legjenda të sportit.
“Me të vërtetë është një moment i veçantë për ne që jemi rritur me legjendën e futbollit, ia kemi borxh familjes së tij për t’i treguar të gjitha nderimet për këtë legjendë që ka shkruar histori. Pa dyshim, Vokrri mbetet legjendë edhe për brezat që vijnë. Ne të gjithë jemi të nderuar që sot po e bëjmë zbulimin e bucetës për shtatoren e Vokrrit, para së cilës në të ardhmen do të përkulen sportistë dhe legjenda të ardhshme të futbollit”, ka thënë kryeministri Hoti.

Ndërkaq, djali i ish-presidentit Vokrri, Gramozi, duke i përshëndetur të pranishmit theksoi se kjo “është një ditë e veçantë. Në emër të familjes, më lejoni të ju falënderojë të gjithëve. Sot më vjen mirë qe futbolli na bashkon edhe në kohë pandemie. Edhe sot po e shoh më shumë sesa kurrë që as në dhimbje nuk jam i vetëm”, deklaroi i biri i legjendës.


Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments