No menu items!
Ballina SUPERLIGA PRISHTINA E PAMËSHIRSHME NDAJ FERIZAJT

PRISHTINA E PAMËSHIRSHME NDAJ FERIZAJT

Prishtina e ka rinisur në mënyrën më të mirë të mundshme kampionatin, pasi në kuadër të javës së 23-të ka shënuar fitore bindëse ndaj Ferizajt me rezultat 8:1.

Meriton Korenica (10’, 48’, 58’), Ahmed Januzi (30’), Diar Miftaraj (47’), Endrit Krasniqi (65’ – pen.), Otto John (70’) dhe Kreshnik Uka (78’) shënuan për Prishtinën, ndërsa golin e vetëm për Ferizajn e shënoi Altin Ibrahimi në minutën e 17-të.

Me këtë fitore kryeqytetasit janë ngjitur në pozitën e tretë, tanë me 44 pikë, dy më pak se Drita që kryeson renditjen dhe një më pak se Ballkani që gjendet në pozitën e dytë.

Ballkani dhe Gjilani kanë bërë hap fals në luftën e tyre për titullin kampion. Derisa djelmoshat e Ismet Munishit u ndalën në barazim pa gola në shtëpi ndaj Drenicës, ‘kuqebardhët’ e Gjilanit janë ndalur nga ‘minatorët’ e Trepçës ’89 për herë të tretë këtë edicion.

Derisa në ndeshjen në Suharekë nuk u realizua asnjë gol, në sfidën tjetër në Gjilan u realizuan dy të tillë. Vendasit realizuan përmes Fiton Hajdarit në fundin e pjesës së parë nga një penallti e dyshimtë, ndërkohë që mysafirët barazuan në pjesën e dytë përmes Arb Manajt.

Përderisa Ballkani dhe Gjilani bëjnë hapa fals në luftën për titull, Drenica dhe Trepça ’89 marrin pikë të rëndësishëm në luftën për mbijetesë.

Rezultatet:
Ballkani – Drenica 0:0
Gjilani – Trepça ’89 1:1
Drita – Flamurtari 1:0
Feronikeli – Vushtrria 3:1
Llapi – Dukagjini 4:1
Prishtina – Ferizaj 8:1

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

A i paska FFK-ja dy Agim Adema? Derisa presidenti po zhvillon takime në Gjermani, kush është Agimi tjetër që po “rrahet” korridoreve të FFK-së?

Dikush po rrenë, po rrenë aq dobët e aq paskrupullt, saqë demantohet tepër lehtë, tepër thjeshtë, por, cila është arsyeja?Gjatë ditë së sotme, në...

Dramë në ‘Minatori’, Trepça fiton pas dy vazhdimeve ndaj Ponte Prizrenit

Trepça ka shënuar fitore ndaj Ponte Prizrenit me shifrat 116:114 (23:31, 28:22, 24:17, 14:19, 9:9, 18:16), në kuadër të javës së 21-të të FIVE...

Prishtina triumfon në Prizren

Sigal Prishtina ka shënuar fitore ndaj Bashkimit në Prizren me rezultat 88:99 (19:24, 21:25,  21:16, 28:34), në kuadër të javës së 21-të në FIVE...

Prishtina fiton në frymën e fundit ndaj Trepçës’89

Leonit Abazi ka shënuar golin e fitores për Prishtinën kundër Trepçës ’89 në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë. Mbrojtësi Abazi shënoi për rezultatin final 2:1...

Recent Comments