No menu items!
Ballina SUPERLIGA BALLKANI E GJILANI ZHGËNJEJNË NË NDESHJET E PARA

BALLKANI E GJILANI ZHGËNJEJNË NË NDESHJET E PARA

Ballkani dhe Gjilani nuk kanë arritur të rikthehen në kampionat ashtu siç e kishin parashikuar. Pauza prej gati tre muajsh duket se ka lënë gjurmë te këto dy skuadra të cilat luftojnë për titullin e kampionit. Edhe pse llogariteshin favoritë në duelet e sotme si vendase kundër Drenicës dhe Trepçës’89, në fund janë detyruar të pajtohen me nga një pikë në këto përballje. Madje, Drenica ishte shumë afër qëllimit edhe për të marrë tri pikë të plota në Suharekë, por goli i shënuar nga Argjend Bardhi nuk e mori ‘bekimin’ e gjyqtarit Alban Shala, i cili e shfuqizoi atë për shkak të lojës së rrezikshme. Ndërkohë, Trepça’89 nuk u dorëzua në Gjilan, duke arkëtuar një pikë shumë të rëndësishme në garën për mbijetesë në elitë. Të parët në epërsi kaluan gjilanasit me golin e Fiton Hajdarit në minutën e 40-të nga penalltia. Mirëpo, baraspeshën në rezultat e riktheu sulmuesi i spikatur i Trepçës’89, Arb Manaj, me golin e shënuar në minutën e 55-të. Ndeshja e fundit e kësaj jave është ajo ndërmjet Prishtinës dhe Ferizajt, që ka nisur në orën 18:00 në stadiumin “Fadil Vokrri” në kryeqytet.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Prishtina fiton në frymën e fundit ndaj Trepçës’89

Leonit Abazi ka shënuar golin e fitores për Prishtinën kundër Trepçës ’89 në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë. Mbrojtësi Abazi shënoi për rezultatin final 2:1...

Ademi takohet me zv/presidentin e ri të DFB-së, në qershor nis realizimi i projekteve të përbashkëta

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi, i cili po qëndron për vizitë pune në Gjermani, është takuar me zëvendëspresidentin e ri të Federatës së Futbollit...

Sekreti i Chelseat, ngrohja e këpucëve me mikrovalë!

Mbrapa momentit të mirë të Chelsea-t pas marrjes së drejtimit të ekipit nga ana e Thomas Tuchel, duket se fshihet një pajisje elektroshtëpiake. Sipas The...

Verrati: Mund të fitojmë gjithçka

Marco Verrati ka folur për kanalet zyrtare të Paris Saint-Germain. “Ky vit është më i komplikuar për gjithçka: në jetë, në sport, kudo. Po jetojmë...

Recent Comments