No menu items!
Ballina SUPERLIGA DRITA E FERONIKELI NUK LEJOJNË BEFASI

DRITA E FERONIKELI NUK LEJOJNË BEFASI

Drita dhe Feronikeli e kanë rinisur me këmbë të mbarë kampionatin në Ipko Superligë. Drita ka shënuar fitore në Gjilan në duel me Flamurtarin, me rezultat 1:0. Golin e vetëm në këtë ndeshje e shënoi Astrit Fazliu, me gjuajtje me kokë, në minutën e 26-të pas harkimit të shkëlqyeshëm të Xhevdet Shabanit. Me këtë fitore skuadra e Dritës ngjitet në pozitën e parë, aty ku do të qëndrojë së paku deri nesër, me dy pikë më shumë se Ballkani, që të dielën përballet me Drenicën. Në ndeshjen tjetër, Feronikeli arriti fitore të lehtë ndaj Vushtrrisë, me rezultat 3:1. Golat për skuadrën nga Drenasi i shënuan Harmon, Mevlan Zeka dhe Lapidar Lladrovci, ndërsa për mysafirët golin e vetëm e shënoi Azemi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së...

Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni e ka fituar kryendeshjen e javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra e drejtuar nga Arbnor Rifati ka fituar në...

Pasi solli në jetë binjaket, rikthehet në top formë prezantuesja e sportit Maki Bajrami

Ajo është një nga gazetaret dhe prezantueset më të njohura të sportit. Maki Bajrami mungoi për një kohë në...

Kapiteni besnik i Trepçës ‘89, “Muli” synon daljen në Evropë

Trepça ‘89 është ndër skuadrat me rezultatet më të mira në stinorin pranveror në Superligën e Kosovës në futboll. Fitorja 2:1 të premten kundër...

Recent Comments