No menu items!
Ballina SUPERLIGA LLAPI BINDËS, MPOSHT ME LEHTËSI DUKAGJININ

LLAPI BINDËS, MPOSHT ME LEHTËSI DUKAGJININ

Pas gati tre muajsh ndërprerje për shkak të pandemisë Covid-19, ka rinisur kampionati në Ipko Superligë, me ndeshjen Llapi – Dukagjini, e cila u zhvillua në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë. Pas një loje interesante e më shumë raste, fitores iu gëzuan llapjanët, me rezultat 4:1. Llapi kaloi në epërsi qysh në minutën e 3-të, me golin e realizuar nga Elvis Prençi nga afërsia. Me epërsinë e një goli për vendasit u mbyll pjesa e parë, derisa vazhdimi i ndeshjes solli dy gola të shpejtë, nga një në secilën anë. Fillimisht Llapi shënoi golin e dytë me Kastriot Selmanin në minutën e 48-të, derisa tre minuta më vonë Erblind Mulaj shënoi për mysafirët, që ishte goli i tyre i vetëm. Deri në fund të ndeshjes Llapi shënoi edhe dy gola tjerë, nëpërmjet Alban Shabanit (68′) dhe Valmir Veliut (90+2′). Pas kësaj fitoreje Llapi ngjitet në pozitën e 5-të, me 37 pikë, derisa skuadra nga Klina mbetet e fundit, me 10 pikë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Dramë në Drenas, Alidema e rikthen Dritën në pozitën e parë

Festim Alidema ka shënuar një supergol në minutën e 5-të të kohës shtesë, duke ia sjellë Dritës një...

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së...

Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni e ka fituar kryendeshjen e javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra e drejtuar nga Arbnor Rifati ka fituar në...

Pasi solli në jetë binjaket, rikthehet në top formë prezantuesja e sportit Maki Bajrami

Ajo është një nga gazetaret dhe prezantueset më të njohura të sportit. Maki Bajrami mungoi për një kohë në...

Recent Comments